Informacje19 maja 2017, 14:30,

Śpiewające Piaseczno koncert charytatywny dla Basi i Artura


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 maja 2017 roku w godzinach 16:30 - 21:30 zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Śpiewające Piaseczno Koncert Charytatywny dla Basi i Artura, który odbędzie się na Rynku Głównym w Piasecznie. Koncert organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie i Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Środki zgromadzone na koncercie zostaną przekazane na rzecz dwójki niepełnosprawnych dzieci: Basi Łubińskiej i Artura Czuby, podopiecznych Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą i przeznaczone na ich leczenie i dalszą rehabilitację https://www.facebook.com/events/201605050323558/ Poniżej historie dzieci:

ŚPIEWAJĄCE PIASECZNO KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI I ARTURA

Basia Łubińska jest niezwykle wyjątkową dziewczynką. Jest jedyną osobą w Polsce z delecją chromosomu 1 na odcinku q 21.1 (brak16 genów z czego 9 genów funkcyjnych) . Lekarze nie wiedza jak się będzie rozwijała. Urodziła się ze złożoną wadą serca, dysmorfią twarzy a jej lewa stopa była ustawiona pod kątem prostym do środka. W wieku 3 tygodni przeszła zabieg cewnikowania na sercu, w wieku 6 został założony pierwszy gips aby prostować stopę i kolejne gipsowania były co tydzień przez miesiąc. Bardzo długo nosiła szynę Denis – Browna żeby podtrzymać efekt. Teraz Basia ma 2 lata ale jeszcze nie chodzi, na razie uczy się raczkować i coraz lepiej jej idzie - Uczęszcza na rehabilitację 6 razy w tygodniu, ma zajęcia z fizjoterapeutami, logopedą i psychologiem. Jeździmy na intensywne turnusy rehabilitacyjne oraz mikropolaryzację, aby poprawić pracę mózgu. Wszystko po to, aby w przyszłości mogła być samodzielna.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚPIEWAJĄCE PIASECZNO KONCERT CHARYTATYWNY DLA BASI I ARTURA

Artur Czuba urodził się 24.12.2012 r., jest wspaniałym, bardzo wesołym i roztańczonym chłopcem. Niestety już od początku jego życia nie było mu łatwo. Badania genetyczne potwierdziły, że jest dzieckiem z Trisomią Chromosomu 21. Stwierdzono u niego między innymi niedomykalność zastawki trójdzielnej,niedoczynność tarczycy, wnętrostwo oraz chorobę Hirschsprunga tzn.brak unerwienia części jelita grubego. W związku z chorobą Hirschsprunga przeszedł operację wyłonienia przetoki jelitowej, która uratowała mu życie. W lipcu 2016 r. przeszedł kolejna operację – resekcję części jelita i wyłonienie kolejnej stomii. Arturka czekają kolejne operacje, które mają na celu odtworzenie ciągłości układu pokarmowego i wyleczenie wnętrostwa.. Rehabilitacja, specjalistyczne terapie, turnusy rehabilitacyjne i suplementacja poparta badaniami pozwolą na usprawnienie opóźnionych i zaburzonych funkcji Arturka, w tym bardzo ważnego elementu komunikacji z otoczeniem – mowy. Wierzymy, że dzięki naszym staraniom wyrośnie na silnego mężczyznę, który poradzi sobie w świecie, pomimo ograniczeń, jakimi obdarzył go los.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 maja 2017, 14:30,

Wystawa malarstwa Leszka Jampolskiego w Kolonii Artystycznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 maja 2017 roku w godzinach 16:30 - 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Leszka Jampolskiego. Miejsce: Kolonia Artystyczna Dębowa 3, Piaseczno - Zalesie Dolne. Zapraszamy na wystawę w dniach 21.05 - 23.06 2017 r.

WYSTAWA MALARSTWA LESZKA JAMPOLSKIEGO W KOLONII ARTYSTYCZNEJ

Leszek Jampolski - rocznik 1955. Absolwent Instytutu Sztuki im. Surikowa w Moskwie i ASP w Warszawie. Organizator Arsenału 1988, brał udział w ok. 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo klasyczne nie stroniąc od eksperymentu, ceni techniki olejne począwszy do enkaustyki po wyrafinowany laserunek. Na wystawie w Kolonii Artystycznej zobaczymy wybrane prace inspirowane sztuką Wschodu i prace z cyklu " Projekt Iluzjon 2016 " tj. kadry polskich kultowych filmów.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie