Informacje26 kwietnia 2012, 00:00,

Śpiewać jak Adele - relacja po VII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Piasecznie

Wiele radości i wzruszeń przyniósł finał siódmego Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Na deskach Centrum Kultury zaprezentowała się utalentowana młodzież, która dała popis swoich umiejętności wokalnych. Festiwal przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzono w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał natomiast odbył się w Centrum Kultury 23 kwietnia. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów. Uczestnicy, zarówno ci najmłodsi jak i trochę starsi, dali z siebie wszystko śpiewając popularne piosenki gwiazd muzyki rozrywkowej. Najczęściej wybrzmiewały utwory Adele, obok Oceany, Alphaville, Avril Lavigne czy Selah Sue.

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Jury w składzie: Anna Adamczyk z Wydawnictwa Pearson Education, Monika Witkoś z Wydawnictwa Macmillan, Barbara Guran - Dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej i Paweł Górski - Centrum Kultury, miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:
1) Karolina Krawczyk - Nowa Iwiczna
2) Jagoda Wichowska - Zalesie Górne
3) Bartosz Gieraziński - SP 5 Piaseczno
1) Zofia Justyńska - Nowa Iwiczna
2) Jakub Zalasa - Prywatna SP nr 72
3) Aleksandra Radecka - Kohn - SP Pamiątka

1) Weronika Urawska - Gim. Złotokłos
2) Selene Staniszek - Gim. Brześce
3) Mateusz Grzyb - Gim. Zalesie Górne
ex equo Julia Królikowska - Prywatne Gim nr 2
Jury przyznało również 5 wyróżnień:
Klasa 0-3 - duet Nina Pajuk, Karolina Kutryś
Klasa 4-6
1) Iga Wójtowicz - SP1
2) Weronika Mroczkowska - SP5
1) Bernadetta Statkiewicz - Gimnazjum 1 Piaseczno
2) duet: Jowita Tabak, Maria Jakubczyk ZS Słomczyn

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Burmistrz Piaseczna osobiście wyróżnił Nagrodą Specjalną Dominikę Szymańską za wzruszające wykonanie piosenki Whitney Houston "I will always love you". Przyznano również Nagrodę Specjalną Franciszkowi Dziduchowi ze SP Nr 2 w Zalesiu Dolnym oraz Nagrodę Specjalną Szkoły Języków Obcych SPOT, którą otrzymała Marianna Czerczer z Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie. Celem imprezy było propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcanie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi.

ŚPIEWAć JAK ADELE - RELACJA PO VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Organizatorem festiwalu była Szkoła Języków Obcych SPOT wraz z Centrum Kultury w Piasecznie. Patronat nad imprezą objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Wysoki poziom uczestników oraz wspaniała atmosfera cieszą niezmiernie i dają nadzieję na jeszcze wspanialszy festiwal za rok.
Fundatorzy nagród: Gmina Piaseczno (nagrody główne), Starostwo Powiatowe (puchary), Wydawnictwa angielskie: Pearson Education, Macmillan, Oxford University Press; EBK - Agencja Reklamowa, firma Imagine, firma Book on, Akademia Tańca I am dance, Gościniec Polski.
Patronat medialny: Kurier Południowy i Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje26 kwietnia 2012, 00:00,

Eko kajakarze wysprzątali rzekę Jeziorkę

W ostatni wtorek 24 kwietnia 2012 roku odbył się pierwszy, pilotażowy ecospływ rzeką Jeziorką. Kajakarze, pokonując trasę od Zalesia Dolnego do Konstancina-Jeziorny, wyłowili kilkanaście worków śmieci. W ecospływie wzięło udział 11 osób, w tym prezes Fundacji Eco Choice Paweł Chrzanowski, prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej Wiesława Bojanowska z wnuczkiem, przewodnicząca komisji promocji Rady Miejskiej Magdalena Woźniak. Zaczęło się bardzo mokro - od przypadkowej kąpieli. Do Jeziorki wpadli, zamiast wejść do kajaka, Paweł Chrzanowski oraz Maciej Ciechomski - społecznik i miłośnik turystyki aktywnej.

EKO KAJAKARZE WYSPRZ¡TALI RZEKę JEZIORKę

Śmieci w korycie Jeziorki jest naprawdę dużo. Nie sposób było sprzątnąć wszystko, dlatego będziemy organizować kolejne ecospływy. Wśród odpadków trafiały się butelki plastikowe, szklane butelki - głównie piersiówki, puszki, styropiany, piłki tenisowe, lodówki ... parę opon samochodowych. Niestety znajdowane są również elementy wędkarskie, co szczególnie smuci. Apelujemy do wędkarzy o zabieranie ze sobą śmieci i dbanie o rzeczne skarpy.

EKO KAJAKARZE WYSPRZ¡TALI RZEKę JEZIORKę

Dzień wcześniej brzegi Jeziorki w okolicach swojej placówki sprzątała młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie. W maju w podobną akcję włączy się Zespół Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. £ącznie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Fundacja Eco Choice, Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna i wypożyczalnia kajaków www.kajaki-piaseczno.pl

Link do materiału TVN Warszawa dot. ecospływu: www.tvnwarszawa.pl
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno