Informacje14 czerwca 2015, 15:00,

Spektakl W świecie bajki - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

14 czerwca 2015 roku Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na spektakl pn.: W świecie bajki, oparty na utworach La Fontaine'a, Krasickiego i Fredry. Miłe złego początki, lecz koniec żałosny, „wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”, „już był w ogródku, już witał się z gąską”, czy „wolnoć Tomku w swoim domku” – znacie te powiedzenia? Z pewnością – często je słyszymy i sami powtarzamy. To cytaty z bajek, wierszy Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry. Posłuchajmy ich jeszcze raz w niedzielę o godz. 15.00 w Kalejdoskopie Kultury przy ul. por. J. Białka 9. Zapraszamy na spektakl W świecie bajki.

Spektakl W świecie bajki - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=9834
Informacje12 czerwca 2015, 20:57,

Filmy w wakacyjnym kinie plenerowym w Piasecznie

Znamy tytuły filmów, które zaprezentowane zostaną podczas piaseczyńskiego kina plenerowego. Do 5 czerwca można było wybierać filmy które zostaną pokazane w tegorocznym kinie plenerowym. – Poprosiliśmy członków Młodzieżowej Rady o przygotowanie propozycji tytułów filmów, musieliśmy odrzucić nowości kinowe, gdyż niemożliwe jest pozyskanie na nie licencji do kina plenerowego, zrezygnowaliśmy też z filmów, które trwają 3 godziny, gdyż seanse kończyłyby się zbyt późno – mówi Łukasz Wyleziński z UMiG Piaseczno.

Filmy w wakacyjnym kinie plenerowym w Piasecznie

Ostatecznie po oddaniu ponad 1600 głosów na wszystkie filmy wyłoniono 9 najpopularniejszych tytułów. Oto one:
- Jobs
- Intruz
- Wyścig z czasem
- Grand Budapest Hotel
- Jesteś Bogiem
- Niemożliwe
- Jak zostać królem
- Iluzja
- Gwiazd naszych wina

Biuro Promocji i Informacji wspólnie z Młodzieżową Radą Gminy w tegoroczne wakacje przygotowuje kolejną edycję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy „pod chmurką” będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru, począwszy od 3 lipca, aż do 28 sierpnia. Zaplanowanych jest 9 projekcji. Jeśli prognozy pogody nie będą sprzyjające, część pokazów może zostać przeniesiona na wrzesień.

W zeszłe wakacje kino cieszyło się dużą popularnością, na parkingu pomiędzy ul. Sierakowskiego a Zgoda kinomaniacy wspólnie, w miłej atmosferze, oglądali pokazy na dużym ekranie, mamy nadzieję, że tak samo będzie w tym roku.

Lipcowe pokazy rozpoczynać będą się o godz. 21.30, zaś sierpniowe o godz. 20.30 Zwiastuny wybranych filmów obejrzeć można na stronie Młodzieżowej Rady Gminy mrg.piaseczno.eu.

Szczegółowy terminarz projekcji będzie dostępny już wkrótce. Partnerem Piaseczyńskiego Kina Plenerowego jest Cosinus – bezpłatne licea i szkoły policealne dla dorosłych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019