Informacje15 stycznia 2008, 00:00,

Spektakl Szewc Kopytko i Kaczor Kwak w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci, pod tytułem: Szewc Kopytko i Kaczor Kwak, który odbędzie się w niedzielę 20 stycznia 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp na spektakl, kosztuje 8 złotych. Serdecznie zapraszamy na niedzielny spektakl Szewc Kopytko i Kaczor Kwak do Góry Kalwarii.

Spektakl teatralny dla dzieci: Szewc Kopytko i Kaczor Kwak, ma formę zbliżoną do kabaretowej bajeczki dla całej rodziny. Bajka jest interaktywna i edukacyjna. Szewc Kopytko, pracując w warsztacie szewskim wyczynia różne psoty, często bardzo przykre dla innych. W końcu zostaje wyrzucony z pracy i nie mając innego zajęcia postanawia zwiedzić świat. Po drodze poznaje wesołego i sympatycznego, ale leniwego i psotliwego Kaczora Kwaka… Wesoła opowiastka Szewc Kopytko i Kaczor Kwak (napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, Kornela Makuszyńskiego), bawi i uczy, a żywa reakcja dziecięcej publiczności świadczy, iż mocno trafia do wyobraźni młodego widza.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje16 stycznia 2008, 00:00,

Koncert Kolęd i Pastorałek w Ośrodku Kultury w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Rada Miejska Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 stycznia 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury, ul. ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wstęp na koncert jest wolny. Podczas koncertu kolęd i pastorałek w Tarczynie wystąpią: Grażyna Biernat-Borowska (sopran) i Michał Borowski (saksofon).

Grażyna Biernat-Borowska i Michał Borowski wystąpią w Ośrodku Kultury w Tarczynie

Grażyna Biernat-Borowska (sopran) Absolwentka akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Instrumentalnym (Instytut Wokalno - Aktorski). Od wczesnego dzieciństwa aktywnie uczestniczyła we wszystkich formach życia kulturalnego, śpiewając solo jak i w chórach, grając na waltorni i fortepianie, tańcząc, a także malując, podkładając głos do audycji radiowych i uczestnicząc w programach i spektaklach telewizyjnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Występuje na festiwalach muzyki klasycznej m.in. Mazowiecki festiwal operetkowo-operowy (Europejska Fundacja Promocji Sztuki Wokalnej), Festiwal Operowy - Milanówek, Bielański Festiwal Polskiej Muzyki Sakralnej w Warszawie i inne. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi na terenie całego kraju. Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich. Jej repertuar jest bardzo szeroki. Obejmuje muzykę operową, oratoryjna, pieśniarską, operetkową. Chętnie sięga do muzyki współczesnej (np. współpraca z Austriackim Forum Kultury w Warszawie - wykonanie z cyklu "Der Mystische Trompeter" - F.Wildgansa, czy Dni Muzyki Wokalnej w Katowicach - wykonanie "Tekstów Biblijnych Salomona" K. Moszumańskiej-Nazar pod dyr.K.Kryzy). Przedstawia także inne style - nurt cross-over i jazz. Laureatka wielu nagród m.in. otrzymała nagrodę specjalna na XXXV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im.K.Kurpińskiego w II Konkursie Pieśni i Arii, laureatka II konkursu Polskiej Muzyki Wokalnej w Warszawie, finalista Międzyuczelnianego Konkursu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach, finalista III Uczelnianego Konkursu Polskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach i in. W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie wykonywała partię Tiny w operze "Mały Kominiarczyk" B.Brittena, śpiewała także partie solowe w "Weselu Figara" W.A.Mozarta i "Przy kominku" S.Moniuszki. Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.grazynabiernatborowska.com

Michał Borowski (saksofon) Absolwent akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (Instytut Jazzu).Ma na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą. Koncertował w Szwecji, Francji oraz Niemczech. Współpracował z takimi zespołami jak Mirosław Muzykant Quartet, Big-Band Akademii Muzycznej w Katowicach, Młodzieżowy Big-Band Jazz Radia pod kierownictwem Ryszarda Borowskiego, Mirosław Muzykant Ensamble, Michał Borowski Quartet, Nostalgia, Jazzid, Mleko, Jack Daniel's Band. Gra z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Mirosław Muzykant (koncert w Licheniu z okazji urodzin Jana Pawła II oraz w Warszawie z okazji 100 lecia urodzin Kardynała Wyszyńskiego), Włodzimierz Pawlik, Hiram Bullock 9Warsaw Summer Jazz Days 1997), Ireneusz Dudek. Występował m.in. w Filharmonii śląskiej, na targach EXPO 2000 w Hanowerze, na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 1997, koncert w Spalonym Teatrze w Gliwicach, w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Wraz zespołem "Bednarska Seven" pod kierownictwem Henryka Majewskiego zdobył I nagrodę na Festiwalu Muzyki Jazzowej i Rozrywkowe w Elblągu. Na festiwalu "FAMA" w Świnoujściu zdobył główna nagrodę (grając w big-bandzie pod kierownictwem Włodka Pawlika). Z zespołem "Bednarska Seven" zdobył wyróżnienie na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, otrzymał I nagrodę w konkursie zespołów rozrywkowych w Płocku, I nagrodę na Festiwalu "Krzyk 95", "Krzyk 94" oraz wyróżnienie indywidualne dla solisty. Uczestniczył w wielu kursach jazzowych odbywających się w Puławach, Chłodzieży, Katowicach. Prowadził kurs jazzowy w Prywatnej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Warszawie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński TARCZYN

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie