Informacje26 stycznia 2013, 00:00,

Spektakl Szelmostwa Lisa Witalisa na Bajkowej Niedzieli w KDK Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Bajkową Niedzielę, podczas której zaprezentowane zostanie: SZELMOSTWA LISA WITALISA. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru na Wagance. Spektakl kierowany jest do dzieci jak i dorosłej widowni. Scenariusz i reżyseria: Ewa Sokół Malesza. Bajkę, będzie można obejrzeć 27 stycznia 2013 roku o godz. 16.00. Miejsce: KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami!

SZELMOSTWA LISA WITALISA - BAJKOWA NIEDZIELA KONSTANCIN

Lis-mityczny bohater zbiorowej i dziecięcej wyobraźni w SZELMOSTWACH LISA WITALISA, znanej bajce zwierzęcej Jana Brzechwy, jest pełnokrwistą postacią bezczelnego, choć nie pozbawionego uroku oszusta. Brzechwa urodziwego właściciela „ogona nad ogony” żartobliwie nazwał szelmą i obdarzył sporą dawką sympatii, gdyż Witalis „wprawiał w podziw swoim sprytem, wyrobieniem znakomitym, orientacją doskonałą i dowcipem, jakich mało”. I chociaż szelmostwa tytułowego bohatera w finale utworu zostają ukarane, to przecież pozostaje otwarte pytanie o głupotę i naiwność pozostałych leśnych zwierząt. W prostej i pełnej zabawnych pomysłów inscenizacji „Szelmostw lisa Witalisa” zobaczyć można siłę scenicznej postaci Witalisa, ale także szereg teatralnych sposobów na powołanie do życia bogatej, pozornie tylko „leśnej” społeczności. Jak zwykle u Brzechwy znaleźć można w „Szelmostwach…” trochę groteski, trochę satyry, mnóstwo humoru i cudownej zabawy polskim językiem. Czas trwania spektaklu - 45 min.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje25 stycznia 2013, 00:00,

Program Stop bezrobociu. Chcę pracować! realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie w roku 2013 kontynuuje realizację projektu systemowego pt. Stop bezrobociu. Chcę pracować! w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 6.1.3, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jeżeli jesteś: pracodawcą - możesz złożyć wniosek o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej, osobą bezrobotną - możesz zostać skierowany na staż, szkolenie lub otrzymać jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Program Stop bezrobociu. Chcę pracować! realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy

Projekt obejmie wsparciem osoby bezrobotne: do 30 roku życia, powyżej 50 roku życia, długotrwale bezrobotne (tj. zarejestrowane powyżej 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat) lub z terenów wiejskich zarejestrowane w PUP Piaseczno. UWAGA! Zgodnie z założeniami projektu realizowanego od 2008 r. osoba bezrobotna może być objęta wsparciem tylko jeden raz w ramach projektu systemowego pt. "Stop bezrobociu. Chcę pracować!". Informacji na temat projektu udziela Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie ul. Szkolna 20 tel. 22 73 76 200