Informacje14 stycznia 2013, 00:00,

Spektakl Poskromienie Złośnicy w wykonaniu Teatru £ups w Centrum Kultury Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na spektakl pod tytułem: POSKROMIENIE Z£OŚNICY Wiliama Shakespeara, w wykonaniu Teatru £ups. Spektakl odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17 stycznia 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 10 złotych. Zapraszam w imieniu aktorów z Teatru £UPS!

POSKROMIENIE Z£OŚNICY W CENTRUM KULTURY PIASECZNO

Poskromienie Złośnicy to adaptacja komedii Wiliama Szekspira, na podstawie aż trzech przekładów w reżyserii Ewy Kłujszo. Muzyka Grzegorz Ciechowski, opracowanie muzyczne Ziemowit Kłujszo. Zdaniem aktorów Teatru £UPS! Poskromienie Złośnicy traktuje o strachu przed miłością, przed zawodem miłosnym, odrzuceniem, o chowaniu się za murem złośliwości i cynizmu w obawie przed zranieniem, niejako „na zapas”, o wpływie, jaki na ludzki charakter ma rodzina i otoczenie - bywa, że „łatka” przypięta komuś staje się jej drugą skórą, i choć jest niewygodna, czasem nosi się ją bardzo długo.

POSKROMIENIE Z£OŚNICY TEATR £UPS
Więcej zdjęć ze spektaklu Poskromienie Złośnicy: fotoblog.borkowscy.pl

Chyba, że znajdzie się ktoś, kto przekona nas o tym, że jesteśmy lepsi niż nam samym się wydaje, że możemy więcej niż nam się wydaje... Tytułowa złośnica to Kasia, piękna córka bogatego kupca z Padwy, słynąca z niesfornego charakteru i ciętego języka. O rękę jej młodszej siostry, Bianki, będącej uosobieniem łagodności, zabiega tłum wielbicieli. Ojciec postanawia jednak, że nie zgodzi się na jej zamążpójście, dopóki nie wyda za mąż starszej córki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje14 stycznia 2013, 00:00,

Film Kopia Mistrza - Kino z GOK Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na seans filmowy w ramach Kina z GOK Lesznowola, który odbędzie się 15 stycznia 2013 roku o godz. 18.30. Podczas najbliższego seansu zostanie wyświetlimy film pt.: KOPIA MISTRZA, czyli opowieść o życiu i twórczości wielkiego kompozytora Ludwiga van Beethowena. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola w kaplicy kościelnej przy ul. Szkolnej 3 w Lesznowoli. Wstęp wolny. Zapraszamy!

KOPIA MISTRZA OPOWIEŚć O żYCIU I TWÓRCZOŚCI WIELKIEGO KOMPOZYTORA LUDWIGA VAN BEETHOWENA

"Kopia mistrza" to fikcyjna opowieść o skomplikowanych relacjach pomiędzy starzejącym się już Ludwikiem van Beethovenem (w tę rolę wcielił sie z powodzeniem Ed Harris) i młodą Anną Holtz - utalentowaną studentką konserwatorium podejmującą się pracy w charakterze kopistki. Anna, która sama komponuje, wierzy, że współpraca z Beethovenem może stać się dla niej okazją do rozwinięcia własnych umiejętności. Jednak dotknięty głuchotą muzyczny geniusz okazuje się osobą niezwykle trudną we współżyciu.

Dwudziestotrzyletnia Anna Holtz (Diane Kruger) studentka konserwatorium muzycznego, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zaczyna pracę u najwspanialszego i najbardziej nieprzewidywalnego żyjącego artysty- Ludwiga van Beethovena (Ed Harris). Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga. To burzliwy czas w życiu wielkiego kompozytora. Beethoven zmaga się z głuchotą, samotnością i problemami rodzinnymi. Wszystko to, staje się inspiracją do stworzenia prawdopodobnie najwspanialszej symfonii wszech czasów- słynnej IX Symfonii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola

Polecane dla Ciebie