Informacje21 września 2007, 00:00,

Spektakl Odnalezienie na Skwerze Kisiela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza na spektakl Odnalezienie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września 2007 roku, o godzinie 20:00 na Skwerze Kisiela w Piasecznie. Widowisko plenerowe Odnalezienie, odbędzie się w wykonaniu uczestników obozu artystycznego Kruklanki. Serdecznie zapraszamy na spektakl.

Spektakl Odnalezienie na Skwerze Kisiela Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Plenerowe widowisko taneczno - akrobatyczne Odnalezienie, reżyseria Magdy Kajrowicz i Ewy Kłuszo. Informację o widowisku plenerowym Odnalezienie otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje8 września 2007, 00:00,

Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Czersku

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria gorakalwaria.pl, oraz Portal Młodych z Góry Kalwarii gorakalwaria.net informują na swoich stronach o zbliżających się Europejskich Dniach Dziedzictwa na Zamku w Czersku. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się w następną sobotę 15 września 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 20:00. Na imprezę Europejskie Dni Dziedzictwa wstęp jest wolny (płatny parking). Zapraszamy!

Europejskie Dni Dziedzictwa, wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych mające na celu szeroko pojętą edukację historyczną i kulturalną, promowanie regionalnego dziedzictwa z ukazaniem jego bogactwa oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa: Ludzie gościńca. Wędrowcy, pielgrzymi, tułacze tematy imprez obejmą wszystkie aspekty podróżowania, pielgrzymowania, wędrowania, zarówno w sensie fizycznym jak i duchowym. Już dziesiąty raz odbędą się Europejskie Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku program imprezy:
12:00 hejnał Czerska i przywitanie gości,
12:30 Pielgrzymka do Ziemi Świętej, czas krucjat i rycerzy, gry i zabawy plebejskie - wykonanie Polska Rewia Konna,
14:00 taneczne pejzaże - wykonanie zespół taneczny Bartek pod kierownictwem Beaty Skolimowskiej - Płaczek z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii,
14:30 Zespół Chóralny pod kierownictwem Bogdana Szewczyka z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii,
15:00 Tułaczki duchów i aniołów - Michał Malinowski - Muzeum Opowiadaczy Historii w Konstancinie Jeziornie,
15:40 koncert pieśni wędrowców w wykonaniu zespołu Open Volk,
16:20 pokazy archeologii doświadczalnej przygotowane przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, życie tułacza przedstawione przez Bożenę i Wojciecha Prus-Wiśniewskich - Muzeum Regionalne w Górze Kalwarii, kiermasz rękodzieła, żywności tradycyjnej i ekologicznej zorganizowany przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, konkursy,
17:30 kabaret Truteń z Zakopanego,
19:00 spektakl - widowisko plenerowe Skrzypek Na Dachu w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej,
22:00 zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria