Informacje12 kwietnia 2015, 15:00,

Spektakl Kot w butach - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Teatr Królewski w Wilanowie zapraszają najmłodszych na kolejne przedstawienie z cyklu "Teatralna Niedziela". Tym razem Teatr Królewski w Wilanowie zaprezentuje baśń pt: "Kot w butach". Bilety 10 zł a dzieci poniżej 3 lat, wstęp wolny. Spektakl będzie można obejrzeć 12 kwietnia 2015 roku o godz. 15.00. Miejsce: Kalejdoskop Kultury, ul. por.J.Białka 9 w Górze Kalwarii.

Kot w butach - Teatralna Niedziela w Górze Kalwarii

Kot w butach, to piękna europejska baśń ludowa, zapisana i wydana w XVI w. przez Giovanni Francesco Straparole. Adaptowana, a następnie napisana wierszem przez Jana Brzechwę do dziś zachwyca swym urokiem. Opowiada ona historie jednego z trojki synów młynarza, pomiędzy których ojciec rozdzielili majątek. Starsi otrzymali młyn i osła, a najmłodszy kota. I właśnie ów kot – główny bohater historii - okazuje się niezwykłym darem. Dzięki swojej inteligencji, przebiegłości i inicjatywie zdobywa majątek i pozycje dla swojego pana. Spektakl w wykonaniu aktora pantomimy i teatru słowa, osadzony w XVII wiecznej Polsce, mamy nadzieje, oczaruje najmłodszych widzów niekonwencjonalna gra, przepiękną muzyka i baśniową scenografia. Reżyseria: Marcin Masztalerz Muzyka: Danuta Masztalerz Scenografia: Eliza Bajor Występują: Grzegorz Grzywacz i Marcin Masztalerz.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=9834
Informacje12 kwietnia 2015, 17:00,

11 Z KONSTANCINA wieczór poetycko-muzyczny w Konstancinie

12 kwietnia 2015 roku o godz. 17.00 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny pn.: JEDENASTU Z KONSTANCINA. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odebrania w KDK. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.

11 Z KONSTANCINA wieczór poetycko-muzyczny w Konstancinie

Wieczór poetycko-muzyczny poświęcony ofiarom zbrodni katyńskiej. Głównymi bohaterami widowiska będą: Jan Władysław Nilken, Władysław Grelowski, Wacław Grabau, Stefan Pająk, Marian Michalczyk, Franciszek Siwik, Jan Gutkowski, Jan Mester, Janusz Wagner, Stanisław Wiewióra, Jan Matyjasiak. Twórcy widowiska, naświetlając kontekst historyczny, poprowadzą widzów śladem mieszkańców Konstancina-Jeziorny poprzez obozy w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku aż do zbiorowych mogił w Katyniu, Charkowie i Twerze. W programie, obok utworów autora scenariusza, znajdą się także wiersze wybitnych polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i innych. Usłyszymy również pieśni patriotyczne i piosenki z okresu II wojny światowej. Scenariusz i reżyseria: Leszek Zduń. Wystąpią: Agnieszka Kudelska Leszek Zduń Marta Maślanka – cymbały i instrumenty perkusyjne Robert Lipka – akordeon.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=11050