Informacje18 stycznia 2013, 00:00,

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na spektakl pt. Dzieciątko, na podstawie powieści Jezus z Nazaretu Romana Brandstaetter'a, w adaptacji Konrada Materny a w wykonaniu aktorów Lesznowolskiego Teatru Podmiejskiego. Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 20 stycznia 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK Lesznowola przy ul. Jedności 99a w Janczewicach. Cena biletu normalnego 10 zł, ulgowego 5 zł. Bilety do nabycia w biurze głównym GOK w Lesznowoli przy ul. GRN 66 lub bezpośrednio przed przedstawieniem. Zapraszamy na spektakl Dzieciątko.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Pan Konrad Materna w swojej sztuce ukazuje życie mieszkańców Palestyny na tle sytuacji politycznej (spis ludności, rzeź niewiniątek podczas krwawego panowania Heroda zwanego Wielkim– w tej roli sam reżyser), a przede wszystkim na tle tradycji biblijnej. Obrazy przenoszą widza w realia Bliskiego Wschodu sprzed 2000 lat - potrzeba tylko otwartości serca i umysłu. Aby nadać opowieści jeszcze ciekawszej fabuły, zarówno powieść Brandstaettera jak i sztuka pana Konrada Materny ukazuje wydarzenia z Ewangelii, uzupełniając je o ciekawe wątki poboczne, nie mające potwierdzenia w żadnych źródłach apokryficznych. Barwnie ukazane obyczaje i sposób życia narodu izraelskiego podkreślone jest dodatkowo użyciem hebrajskich imion występujących postaci. I tak widzimy m.in. młodą i skromną Miriam, zaślubionego jej Josefa ben Jaakow, brzemienną choć posuniętą w latach Eliszebę oraz kochającego Zecharię. A nad wszystkimi góruje Wszechobecny Elohim. Prawdziwą ucztą dla melomanów są pieśni wykonywane na żywo przez utalentowane aktorki.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje17 stycznia 2013, 00:00,

Koncert dla Babci i Dziadka w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Fundacja Promocji i Edukacji Artystycznej Promotus zapraszają na NOWOROCZNY KONCERT DLA BABCI I DZIADKA, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 stycznia 2013 roku o godz. 16.00 w sali kinowej Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.Koncert dla Babci i Dziadka odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria Pana Dariusza Zielińskiego.

NOWOROCZNY KONCERT DLA BABCI I DZIADKA W GÓRZE KALWARII

W programie koncertu, będzie można zobaczyć i usłyszeć solistów sekcji muzycznych Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, solistów i zespół sekcji wokalnej Fundacji Promotus, młodych aktorów sekcji teatralnej Ośrodka Kultury oraz na finał dziecięcy Zespół Folklorystyczny KALWARKI. Koncert poprowadzi Grzegorz Emanuel.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria