Informacje30 grudnia 2012, 00:00,

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na spektakl pt. Dzieciątko, na podstawie powieści Jezus z Nazaretu Romana Brandstaetter'a, w adaptacji Konrada Materny a w wykonaniu aktorów Lesznowolskiego Teatru Podmiejskiego. Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 5 stycznia 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK Lesznowola przy ul. Jedności 99a w Janczewicach. Cena biletu normalnego 10 zł, ulgowego 5 zł. Bilety do nabycia w biurze głównym GOK w Lesznowoli przy ul. GRN 66 lub bezpośrednio przed przedstawieniem. Zapraszamy na spektakl Dzieciątko.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Pan Konrad Materna w swojej sztuce ukazuje życie mieszkańców Palestyny na tle sytuacji politycznej (spis ludności, rzeź niewiniątek podczas krwawego panowania Heroda zwanego Wielkim– w tej roli sam reżyser), a przede wszystkim na tle tradycji biblijnej. Obrazy przenoszą widza w realia Bliskiego Wschodu sprzed 2000 lat - potrzeba tylko otwartości serca i umysłu. Aby nadać opowieści jeszcze ciekawszej fabuły, zarówno powieść Brandstaettera jak i sztuka pana Konrada Materny ukazuje wydarzenia z Ewangelii, uzupełniając je o ciekawe wątki poboczne, nie mające potwierdzenia w żadnych źródłach apokryficznych. Barwnie ukazane obyczaje i sposób życia narodu izraelskiego podkreślone jest dodatkowo użyciem hebrajskich imion występujących postaci. I tak widzimy m.in. młodą i skromną Miriam, zaślubionego jej Josefa ben Jaakow, brzemienną choć posuniętą w latach Eliszebę oraz kochającego Zecharię. A nad wszystkimi góruje Wszechobecny Elohim. Prawdziwą ucztą dla melomanów są pieśni wykonywane na żywo przez utalentowane aktorki.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Osoby, które mają swój udział w sztuce pt. Dzieciątko:
Aktorzy: Izabela Górska, Joanna Jagodzińska, Ewa Jowik, Małgorzata Jurek, Maria Kowalik, Iwona Manista-Kutryś, Anna Materna, Barbara Matysiak, Agnieszka Nawrocka, Katarzyna Traczyńska, Krzysztof Chmielarczyk, £ukasz Grochala, £ukasz Krypa, Krzysztof Kwiatkowski, Janusz Leśniewski, Tomasz Traczyński, Maciej Wilk;
Inspicjent: Katarzyna Kazubska;
Kostiumy i charakteryzacja: Anna Materna;
Współpraca muzyczna: Grzegorz Bożewicz;
Dźwiękowcy i operatorzy świateł: Adami Kandralow, Jacek Kiełczewski, Ziemowit Kłujszo i Krzesimir Kłujszo.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje31 grudnia 2012, 00:00,

Sylwestrowe noworoczne życzenia na 2013 rok

Najwyższy czas zacząć szykować się na sylwestrowy bal. Już za kilka godzin (o północy), niebo zaleje fala rozbłysków od sztucznych ogni, wystrzelą korki od szampana i zaczniemy hucznie obchodzić początek Nowego 2013 Roku. Zapewne wielu mieszkańców miało dylematy, gdzie spędzić tegorocznego Sylwestra: we własnym domu, czy gdzieś poza, a jeśli poza to w lokalu, na prywatce czy pod gołym niebem? Niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób będziecie witali Nowy 2013 Rok, życzymy Wam szampańskiej zabawy i wspaniałych emocji!

życzenia Noworoczne - Sylwester Witamy Nowy 2013 Rok

Z ostatnią kartką kalendarza zerwijcie wszystkie złe nastroje, zapomnijcie o wszystkich nieudanych dniach, przekreślcie niewarte w pamięci chwile i wejdźcie w Nowy Rok jak w nowej sukni wchodzi się na najwspanialszy bal świata. Niech w nadchodzącym Nowym 2013 Roku szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczą, a wiara codziennie dodaje sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów. Niech taneczny, lekki krok, będzie z Wami cały rok, Niech prowadzi Was bez stresu, od sukcesu do sukcesu. Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2013 Roku! DO SIEGO ROKU!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: