Informacje17 stycznia 2016, 17:00,

Spektakl Burza w Teatrze - Teatr Etna

17 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu pt. Burza w Teatrze, w wykonaniu Teatru Etna. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Tadeusza Kościuszki 49, Piaseczno. Nie może Was zabraknąć! Wstęp wolny. Zapraszamy.

SPEKTAKL BURZA W TEATRZE - TEATR ETNA

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11192
Informacje17 stycznia 2016, 17:00,

Wystawa rękodzieła Marianny Król

17 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy rękodzieła Marianny Król. Wystawę można oglądać do 15 lutego 2016 roku. Istnieje możliwość zwiedzania wystawy w tygodniu - zapisy 504 906 956. Miejsce: Pracownia plastyczna Communio Graphis, ul. Pijarska 40 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Zapraszamy na wystawę Marianny Król.

WYSTAWA RĘKODZIEŁA MARIANNY KRÓL

Marianna Król urodziła się w małej wsi Samogoszcz położonej w gminie Maciejowice. Od 40 lat mieszka w Górze Kalwarii, ale wolne chwile chętnie spędza w rodzinnej miejscowości. Tam znajduje się mały drewniany dom, w którym się urodziła. Jego wnętrze zdobią „pająki” wiszące u sufitu, wycinanki na ścianach, bukiety zrobione z kwiatów z bibuły, kwiatów z tkaniny, obrazy zrobione metodą koronkową. - Tradycja robienia kwiatów z tkaniny dziś prawie nie istnieje. Robi je może z 10 osób w Polsce - mówi artystka. - Koronka klockowa zanika, a kwiaty z bibuły przestały być modne, bo wyparły je ozdoby sprowadzane z Chin – dodaje. Wszystkie te wyroby wymagają umiejętności manualnych, cierpliwości i skupienia. Zamiłowanie do twórczości ludowej i rękodzieła wyniosła z rodzinnego domu. Na kwiaty z tkaniny i koronki klockowej przyszedł czas nieco później. Robi je do dziś. - Sprawia mi to ogromną przyjemność a poza tym uspokaja i daje dużo satysfakcji - mówi.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11700