Informacje26 maja 2014, 21:16,

Spektakl Babcia i wnuczek, czyli noc cudów - Wtorek Teatralny w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Teatralny, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl zatytułowany BABCIA I WNUCZEK, CZYLI NOC CUDÓW. Teatralny wtorek odbędzie się 27 maja 2014 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 15 zł. Zapraszam na Wtorek Teatralny.

SPEKTAKL BABCIA I WNUCZEK, CZYLI NOC CUDÓW - WTOREK TEATRALNY W PIASECZNIE

Babcia i wnuczek, czyli noc cudów Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński. Czas trwania: nie dłużej niż 1 h. Prawdopodobnie 50 min. Fragment tytułem wstępu do fabuły: "Express Wieczorny. Dodatek nadzwyczajny". Cud w leśniczówce . Korspondent "American Press" John Rutaba donosi, że w opuszczonej leśniczówce nad Jeziorem Nidzkim pojawił się dzik z głową Batorego. Miejscowa ludność od trzech dni koczuje przed leśniczówką w prowizorycznych szałasach, znosząc dzikowi ofiary w postaci sera, jajek i suszonych grzybów. Stanisław Olejniczak, miejscowy grabarz, w stanie metafizycznego uniesienia zeskoczył z miejscowej dzwonnicy, nie ponosząc żadnych obrażeń cielesnych, a w dodatku odzyskując słuch i powonienie oraz zaprzestając raz na zawsze gry w "oko"...

Informacje22 maja 2014, 20:39,

Szukał schronienia w Piasecznie

Piaseczyńscy kryminalni „tropiący” ukrywających się przestępców, zatrzymali kolejnego z nich. Tym razem w ich ręce wpadł 35-letni mężczyzna. Tomasz G. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Zatrzymany mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.

Do piaseczyńskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

Wczoraj kryminalni otrzymali informację, że poszukiwany od roku mężczyzna pojawił się na terenie Piaseczna. Tomasz G. poszukiwany był listem gończym celem doprowadzenia do aresztu śledczego, wydanym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli.

Mężczyzna nie miał zamiaru dobrowolnie odpowiadać za przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Gdy zauważyli poszukiwanego mężczyznę natychmiast go zatrzymali. Legitymowany 35-latek nie krył zdziwienia, kiedy został zatrzymany. Mężczyzna zgodnie z dyspozycją listu gończego został umieszczony w areszcie śledczym.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie