Informacje12 marca 2013, 00:00,

Spadkobiercy hawajskiej pisarki Kaui Hart Hemmings - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich do udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki, który odbędzie się 14 marca 2013 roku, o godzinie 18:00. Tematem spotkania będzie książka Kaui Hart Hemmings pt.: SPADKOBIERCY. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Dyskusyjny Klub Książki zaprasza.

KAUI HART HEMMINGS SPADKOBIERCY - DYSKUSYJNY KLUB KSI¡żKI W KONSTANCINIE

SPADKOBIERCY - KAUI HART HEMMINGS: Los zmienia życie rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, musi nagle zająć się wychowaniem swoich córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, Matt staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scotty planuje pójść w ślady starszej siostry. Mało tego, znają sekret matki, którego odkrycie jeszcze bardziej skomplikuje życie Matta. Jak w rajskiej scenerii Hawajów – gdzie nawet w szpitalu można kupić pocztówki z surferami – przeżyć rodzinny dramat? Jak wyobrazić sobie popalającego trawkę chłopaka w roli zięcia? Jak zostać prawdziwym ojcem?

Młoda pisarka z Hawajów Spadkobiercami podbiła serce krytyki i czytelników. „San Francisco Chronicle” uznało ją za jedną z najlepszych książek roku, czytelniczki amerykańskiej edycji „Elle” doceniły swoją nagrodą, a w prywatnym rankingu najlepszych rzeczy roku Sofia Coppola umieściła Spadkobierców na pierwszym miejscu. Warto jest również obejrzeć ekranizację z George’em Clooneyem w roli Matta, która jest praktycznie idealnym odzwierciedleniem książkowej fabuły. No, może z minimalnym okrojeniem wątku Sida. (zwiastun powyżej)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 marca 2013, 00:00,

Bartek Tofel Korytarz Wachański Afganistan bez Talibów - Klub Podróżnika w Konstancinie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Bartosza Tofla pt. Korytarz Wachański: Afganistan bez Talibów. Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 marca 2013 roku o godz. 19.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp bezpłatny! Zapraszamy podróżników oraz sympatyków różnych podróży na kolejne spotkanie z Klubem Podróżnika, podczas którego będzie można zobaczyć Afganistan.

BARTEK TOFEL KORYTARZ WACHAńSKI AFGANISTAN BEZ TALIBÓW

Bartek Tofel - Korytarz Wachański Afganistan bez Talibów: Główną oś pokazu stanowią wyjazdy autora w 2009 i 2010 roku do zapomnianego przez ludzi i bogów afgańskiego Pamiru. Otoczeni przez wysokie szczyty i wysokogórski step wiodą tu trudny żywot sezonowi nomadzi – Kirgizi. Wymagające środowisko Korytarza Wachańskiego dzielą z wyznającymi izmailizm – wyjątkowo pragmatyczny i postępowy odłam szyizmu – Wachami. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że te odcięte od świata i ubogie społeczności zatrzymały się w czasie w XIX wieku i wciąż egzystują tak, jak ich przodkowie. Zatrzymane na dłużej spojrzenie udowadnia jednak, że ta romantyczna tęsknota nie ma podstaw w rzeczywistości.

BARTEK TOFEL KORYTARZ WACHAńSKI AFGANISTAN BEZ TALIBÓW

Już sama technologia zadaje mu kłam: wiele domostw wyposażonych jest w panele słoneczne, telewizory i odtwarzacze DVD. Obok jurt spoglądają w niebo anteny satelitarne, a co poniektórzy nomadzi posiadają także motocykle, choć do najbliższej stacji benzynowej jest kilkaset kilometrów, niekoniecznie zresztą przejezdnych jednośladem. Odcięcie od świata, choć znaczne, nie jest wcale zupełne. Każdego roku region odwiedza kilkudziesięciu zagranicznych turystów, regularnie przybywają z Kabulu wędrowni kupcy, a sami nomadzi raz na jakiś czas przywdziewają koszule z kołnierzykami, prasowane w kant spodnie i udają się w odwiedziny do krewnych mieszkających w Istambule.

BARTEK TOFEL KORYTARZ WACHAńSKI AFGANISTAN BEZ TALIBÓW

Po powrocie do swej małej ojczyzny samolot zamieniają na wypróbowanego konia i ani myślą przeprowadzać się do „lepszego” świata. Do szczęścia brakuje im tylko dwóch rzeczy: sprawniejszej opieki medycznej oraz większej liczby karabinów by odpędzać tadżyckich zbójów zasadzających się nocą na bydło… Więcej informacji na temat podróży Bartosza Tofla, można znaleźć na stronie internetowej: www.tofel.eu

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna