Informacje20 lipca 2017, 08:00,

Spacerkiem po Józefosławiu i Julianowie

Grupie nieformalnej Owl Stories, czyli sympatykom biblioteki, udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno - Filia w Józefosławiu jest głównym partnerem projektu.

SPACERKIEM PO JÓZEFOSŁAWIU I JULIANOWIE

W ramach projektu Spacerkiem po Józefosławiu i Julianowie, stworzymy fotograficzny portret sąsiadujących ze sobą miejscowości – Józefosławia i Julianowa. Zorganizujemy otwarte spacery po obu miejscowościach z najstarszymi mieszkańcami, którzy będą naszymi przewodnikami. Ogłosimy konkurs fotograficzny i pozyskamy współczesne zdjęcia Józefosławia i Julianowa. Oprócz konkursu uruchomimy aplikację mobilną, dzięki której mieszkańcy będą mogli robić zdjęcia i od razu przesyłać je telefonem do istniejącej bazy. Efektem naszych działań będzie quest – spacerownik po obu miejscowościach oraz plenerowa wystawa fotograficzna ukazująca tożsamość Józefosławia i Julianowa. Zgromadzone podczas projektu materiały zasilą lokalne archiwum przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno – Filii w Józefosławiu.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Informacje15 lipca 2017, 08:00,

Odjazdowy Bibliotekarz w Piasecznie - III Piaseczyński Rajd Rowerowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na trzeci rajd rowerowy z cyklu Odjazdowy Bibliotekarz, który odbędzie się 15 lipca 2017 roku (sobota) o godzinie 10:00. W tym roku wspólnie z uczestnikami rajdu odwiedzimy naszą filię w Zalesiu Górnym. Udział w rajdzie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W PIASECZNIE - III PIASECZYŃSKI RAJD ROWEROWY

Trasa: 15 km. Start: parking przed Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno - ul. Tadeusza Kościuszki 49. Meta: Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno w Zalesiu Górnym - ul. Białej Brzozy 3.

Zapisy na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz:
* osobiście w siedzibie organizatora przy ul. Tadeusza Kościuszki 49
* telefonicznie (022) 756 73 58