Informacje1 lipca 2013, 00:00,

Spacer z przewodnikiem Szlakiem Kosynierów

Oddział PTTK w Piasecznie oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają wszystkich mieszkańców oraz sympatyków na 2 godzinny spacer z przewodnikiem z cyklu Jak To Drzewiej Bywało pn.: SZLAKIEM KOSYNIERÓW (szlakiem bitwy Gołkowskiej, w przyszłym roku będziemy obchodzić okrągłą rocznicę tego wydarzenia). Spacer odbędzie się 6 lipca 2013 roku o godz. 11.00. Chętni zbierają się na przystanku ZTM w Gołkowie. Spacer potrwa ok. 2 godziny. Zakończenie planowane jest w Zalesiu Dolnym w pobliżu kościoła. Spacer jest bezpłatny. Zapraszamy na spacer z przewodnikiem Szlakiem Kosynierów.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM SZLAKIEM KOSYNIERÓW,
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 lipca 2013, 00:00,

List Burmistrza Piaseczna do mieszkańców w sprawie nowego systemu gospodarki odpadami

Szanowni Państwo, Z początkiem lipca obowiązywać zaczęły w naszej gminie, i w całej Polsce, nowe zasady gospodarki odpadami. Dzięki wytężonej pracy wielu osób pracujących przy wdrażaniu reformy śmieciowej, ale przede wszystkim dzięki Państwa zrozumieniu i obywatelskiej postawie, w naszej gminie udało się wprowadzić w życie nowy system bez opóźnienia i większych problemów. Na dzień 1 lipca 2013 roku wprowadzonych do ewidencji odbioru odpadów zostało ponad 70 tysięcy mieszkańców. Jest to wielki sukces nas wszystkich, gdyż od prawidłowego zewidencjonowania punktów odbioru śmieci w dużej mierze zależy powodzenie całej reformy.

Od samego początku wdrażania systemu staraliśmy się rzetelnie o wszystkim Państwa informować poprzez często aktualizowaną stronę internetową urzędu, „Gazetę Piaseczyńską”, inne gazety lokalne, plakaty, ulotki, facebook, youtube, system powiadamiania sms oraz licznie organizowane spotkania w terenie. Do Państwa dyspozycji dostępna jest specjalna infolinia, której funkcjonowanie przedłużyliśmy do końca sierpnia.

Chcę poinformować, że w dalszym ciągu przyjmujemy deklaracje od osób, które jeszcze ich nie złożyły, albo chcą je zaktualizować. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, udzielamy wyjaśnień i pomagamy w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Wszystkie uwagi dotyczące funkcjonowania systemu będziemy analizować, a następnie podejmować właściwe interwencje. To od należytej współpracy urzędu z mieszkańcami i dobrej wzajemnej komunikacji zależało będzie powodzenie reformy. Aby właściwie monitorować i kontrolować w jaki sposób pracują wyłonione w przetargu firmy odpowiedzialne za odbiór odpadów komunalnych, potrzebne będą nam Państwa informacje i uwagi.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis

Infolinia (22) 121 04 76
(pon - pt. godz. 9.00 - 15.00)

Wydział Gospodarki Odpadami