Informacje24 kwietnia 2016, 10:00,

Spacer szlakiem piaseczyńskich Żydów

W niedzielę 24 kwietnia 2016 roku o godzinie 10:00 zapraszamy wszystkich chętnych na spacer z przewodnikiem z cyklu "Jak to drzewniej bywało". - Spacer poprowadzi Pan Stanisław Hofman, z którym przejdziemy trasę pierwszego piaseczyńskiego questu "Szlakiem piaseczyńskich Żydów - informuje Przemysław Kowalski z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, współorganizatora spaceru. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - zbiórka przed Ratuszem przy Rynku Miejskim w Piasecznie o godz. 10.00.

SPACER SZLAKIEM PIASECZYŃSKICH ŻYDÓW

Informacje22 kwietnia 2016, 18:30,

Debata o Bezpieczeństwie mieszkańców Solca i gminy Góra Kalwaria

Zapraszamy mieszkańców wsi Solec oraz gminy Góra Kalwaria do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku w godz. 18.30- 20.00 w Świetlicy wiejskiej Solec 110. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”.

DEBATĘ O BEZPIECZEŃSTWIE MIESZKAŃCÓW SOLCA I GMINY GÓRA KALWARIA

Głównym celem rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” na lata 2016-2017. Jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji insp. Roberta Kokoszki oraz Sołtysa wsi Solec Pani Natalii Bryczyńskiej zapraszamy mieszkańców Solca oraz gminy Góra Kalwaria do aktywnego udziału w debacie społecznej poświęconej poprawie bezpieczeństwa, która odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku w godz. 18.30-20.00 w świetlicy wiejskiej Solec 110.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana