Informacje31 maja 2016, 09:30,

Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza przedszkola i szkoły na spektakl przedpołudniowy pt.: SOUP CITY, OSTATNIA SPRAWA CHARLIEGO BROKUŁA, w wykonaniu Teatru Mazowieckiego. Spektakl będzie można obejrzeć 31 maja 2016 r. o godzina: 9.30 Miejsce: sala widowiskowa ul. por. J. Białka 9 w Górze Kalwarii. Czas trwania spektaklu: ok. 60 min. Spektakl dla dzieci w wieku 6 - 14 lat. Bilety: 15 zł Rezerwacje biletów grupowych dla szkół i przedszkoli Marek Serafin tel. 516 240 046 m.serafin@kulturagk.pl

SOUP CITY. OSTATNIA SPRAWA CHARLIEGO BROKUŁA W GÓRZE KALWARII

"SOUP CITY. OSTATNIA SPRAWA CHARLIEGO BROKUŁA" to familijny spektakl detektywistyczny z muzyką na żywo. „Soup City” to wyjątkowy kolaż teatru lalek i żywego aktora zrealizowany w stylistyce filmów noir. To co charakterystyczne dla tego gatunku, to wciągająca intryga z motywem kryminalnym, wyraziste postacie, muzyka w stylu jazzowym, tajemnicza scenografia. Wszystko to znajdziemy w „Soup City” – już sam tytuł w zabawny sposób nawiązuje do filmów gangsterskich i czarnych komedii. Fabuła w stylu iście filmowym, z muzyką na żywo graną na gitarze, kontrabasie i perkusji, ze starannie wykonanymi i ekspresyjnymi maskami ożywionymi przez wspaniałych aktorów – to niewątpliwe zalety spektaklu. „Soup City” jest efektem międzynarodowej współpracy młodych muzyków polskich (Kamila Drabek, Albert Karch, Jakub Paulski), prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze (Albert Karch, Tomo Jacobson, Nicolai Levring) i absolwentów Akademii Teatralnej w Warszawie (Julia Sacharczuk, Dominik Gorbaczyński, Daniel Skrzypczak) oraz producentów królewskiej Central School of Speech and Drama w Londynie.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 maja 2016, 08:42,

Odpowiedzialny rowerzysta - komunikat KPP Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wiele osób, w tym dzieci w okresie wiosenno – letnim niemal codziennie wybiera się na przejażdżki rowerowe. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest wieloma przepisami, do których rowerzyści powinni się stosować.

Odpowiedzialny rowerzysta - komunikat KPP Piaseczno

Każdego roku w Polsce dochodzi do kilku tysięcy wypadków drogowych z udziałem rowerzystów, w czasie których to właśnie oni najczęściej tracą zdrowie a nawet życie. Wielu tragedii można byłoby uniknąć gdyby kierujący jednośladami zadbali o stan techniczny i zgodne z przepisami wyposażenie roweru.

Również sama znajomość przepisów ruchu drogowego nie wystarczy. Wyłącznie świadome i rozważne stosowanie się do nich pozwoli uniknąć nieszczęścia.

Pomimo apeli i przestróg wiele osób nadal porusza się po drogach niesprawnymi rowerami, nie posiadającymi obowiązkowego np. oświetlenia. Brak takich elementów ma bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Wsiadając na rower należy mieć świadomość, że po zapadnięciu zmroku lub przy ograniczonej przejrzystości powietrza jesteśmy właściwie niewidoczni. Kierowca innego pojazdu dostrzegając w światłach reflektorów kilka metrów przed maską rowerzystę nie ma żadnych szans na wykonanie bezpiecznego manewru.

Przy odpowiednim oświetleniu, jednoślad jest widoczny już z kilkudziesięciu metrów, co pozwala na odpowiednie przygotowanie i zachowanie ostrożności przez pozostałych użytkowników dróg. Kupując dziecku rower zadbajmy o jego bezpieczeństwo, sprawdźmy czy jest właściwie wyposażony i uzupełnijmy braki, wyposażmy je również w kask, który jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo naszej pociechy.

Dla przypomnienia podajemy jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru:
- światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
- światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające - z tyłu,
- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze:
1. Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru,
2. W czasie jazdy używaj kasku,
3. Dokładnie rozejrzyj się zanim ruszysz,
4. W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów,
5. Przestrzegaj przepisów drogowych, obowiązują one także rowerzystów,
6. Przed skrzyżowaniami, wyjazdami z podwórek i bocznych ulic trzymaj zawsze dłoń na hamulcu,
7. Nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu,
8. Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty,
9. Nigdy nie ścinaj zakrętów,
10. W czasie jazdy zawsze uważaj!

Naucz się oceniać odległość... ...w jakiej znajdują się samochody. Nie spiesz się. Na drodze nie ma miejsca na stwierdzenie "zdążę". Musisz mieć całkowitą pewność, że bezpiecznie możesz wyjechać czy przejechać np. na drugą stronę ulicy. Pamiętaj, że nigdy nie wolno wyjeżdżając bez odpowiedniego upewnienia się, że droga jest wolna!

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie