Informacje30 stycznia 2008, 00:00,

Solista kabaretowy JERZY KRYSZAK odwiedzi Piaseczno

Z czystą przyjemnością informujemy, że znany i lubiany solista kabaretowy Jerzy Kryszak odwiedzi Piaseczno. Koncert Jerzego Kryszaka odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 lutego 2008 roku, o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji GOSiR (ul. Sikorskiego 20, Piaseczno). Wstęp kosztuje 35 zł. Bilety do nabycia w GOSiR, tel.: (022) 716-66-00 wew. 31 lub 32. Informacja pochodzi z plakatów rozwieszonych na terenie Piaseczna. Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Kryszakiem w Piasecznie.

JERZY KRYSZAK

JERZY KRYSZAK to aktor, satyryk i parodysta proponuje publiczności własny sposób na śmiech. Naśladuje postaci z życia społeczno-politycznego; "bywa" Lechem Wałęsą, Andrzejem Lepperem, Adamem Michnikiem. Jest mistrzem w naśladowaniu znanych osobistości i wkładania w ich usta ciekawych wypowiedzi. Jako satyryk pierwsze kroki stawiał w audycji radiowej Andrzeja Fedorowicza, a potem Marcina Wolskiego, 60 minut na godzinę. W latach 1991-1993, wraz z Andrzejem Zaorskim i wspomnianym już Marcinem Wolskim redagował w TVP 1 Polskie ZOO. Obecnie prowadzi program: Mój pierwszy raz, gdzie znani ludzie muszą wykazać się zaskakującymi umiejętnościami. Jerzy Kryszak swoimi występami niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez, jednak jego teksty nie dają się powtórzyć w formie dowcipu. Dlatego Jerzego Kryszaka trzeba zobaczyć na żywo, gdyż jest wybitną postacią polskiej sceny satyrycznej. Z twórczością Jerzego Kryszaka możecie zapoznać się m.in., przeglądając filmy na: pl.youtube.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje30 stycznia 2008, 00:00,

Wernisaż wystawy gobelinów z Pracowni Tkackiej Przeplotki

Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają na wernisaż wystawy gobelinów z pracowni tkackiej Przeplot(ki) pt.: Utkane z... Wernisaż odbędzie się 2 lutego 2008 roku, o godzinie 17:00 w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jezionra). Wystawa tkaniny artystycznej Utkane z..., będzie trwała od 2 do 29 lutego 2008 roku. Zapraszamy na wernisaż oraz wystawę.

PRACOWNIA TKACKA PRZEPLOT(ki) od czterech lat działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Przekształciła się z działającej wcześniej Pracowni Penelopa. Od roku próbuje zaistnieć w gronie artystów nieprofesjonalnych. W 2007 roku Pracownia PRZEPLOT(ki) zdobyła kilka nagród i wyróżnień, na warszawskich i ogólnokrajowych konkursach tkaniny. Ewa Kamińska artysta plastyk, pod której kierunkiem powstała większość prac prezentowanych na wystawie, pisze: Pracownię prowadzę od dwóch lat i uczę się od moich pań nie mniej niż one ode mnie. Jesteśmy nie tylko artystkami, ale również przyjaciółkami. Jestem dumna z moich artystek. Myślę, że i ich rodziny również Na wystawie zaprezentowane będą prace, które powstały w okresie ostatnich czterech lat. Ich tematyka, podobnie jak i forma nie jest jednolita. Nic dziwnego. Spotkały się tu różne temperamenty, wrażliwości i doświadczenia, różne marzenia i wspomnienia. Różne źródła inspiracji, różne techniki, struktury i faktury. To co łączy artystki, to wspólna fascynacja tkaniną.

Podczas wystawy tkaniny artystycznej z pracowni tkackiej Przeplot(ki) pt.: Utkane z..., będziecie mogli obejrzeć prace autorstwa: GOK Lesznowola: Bożena Balik, Elżbieta Maria Grabowska, Joanna Jagodzińska, Alicja Kolasa, Aleksandra Liwińska, Grażyna Nasiadko-Galant, Magdalena Pakulska, Hanna Rukan. GOKiS Chotomów: Elżbieta Gnarowska, Gabriela Winter, Urszula żebrowska. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN