Informacje13 stycznia 2017, 22:23,

Śmiertelne ofiary pożaru - apelujemy o ostrożność przy korzystaniu z urządzeń grzewczych

Dzisiejszej nocy w Piasecznie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Zginęły w nim 2 osoby, a kolejne 3 trafiły do szpitali. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich mieszkańców o czujność i rozwagę przy korzystaniu z piecy i innych urządzeń grzewczych! Szczególnie teraz w okresie zimowym. Pamiętajmy, Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego!

ŚMIERTELNE OFIARY POŻARU - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ PRZY KORZYSTANIU Z URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH

Dzisiejszej nocy w pożarze do którego doszło na obrzeżach Piaseczna, śmierć poniosły dwie osoby. To kobieta i mężczyzna, których tożsamość jest obecnie ustalana. Tylko dzięki błyskawicznej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez 3 zastępy Straży Pożarnej z płonącego budynku uratowano kolejne trzy osoby, które znajdowały się w budynku objętym ogniem, trafiły one do szpitala. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili już wstępne czynności. Niezbędne będzie powołanie w tej sprawie biegłego w zakresie pożarnictwa.

Jak wynika z danych Państwowej Straży Pożarnej co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. Co roku w Polsce odnotowuje się prawie 30 tys. pożarów mieszkań, W roku 2015 aż 7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

W 70% przyczyną śmierci jest zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dy­mu.

Policjanci przypominają, że pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych.

Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcom pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje27 stycznia 2017, 20:00,

Kabaret Cezarego Pazury w Piasecznie

27 stycznia 2017 roku o godz. 20:00 zapraszamy na Kabaret Cezarego Pazury, który wystąpi w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 40 zł. Bilety do nabycia wyłącznie w przedsprzedaży w kasie KASIE BILETOWEJ w Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, od 17.01 od godz. 17:30 Kasa czynna: poniedziałki, środy i czwartki 10.00- 17.00, wtorki i piątki 10.00 - 20.00 oraz na godzinę przed imprezą biletowaną. Spotkaj się z Cezarym Pazurą!

KABARET CEZAREGO PAZURY W PIASECZNIE

Cezary Pazura w Piasecznie - to będzie dawka dobrego humoru na żywo. Cezary Pazura jest wyrazistą postacią polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył już cztery programy rozrywkowe, z którymi występuje w całej Polsce. Nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego ostatniego programu jest „precz ze smutkiem i szarością”. Pomimo swojego satyrycznego usposobienia jest także wyjątkowym aktorem, z prawdziwego zdarzenia, który zawodowo gra w teatrach i filmach. Debiutował w 1986 roku w filmie Waldemara Podgórskiego „Czarne Stopy”, ale prawdziwą popularność przyniósł mu „Kroll” Władysława Pasikowskiego. Następnie przyszły role w takich obrazach jak „Psy” i „Kiler”, po których Cezary Pazura został idolem nastolatek.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]