Informacje9 marca 2011, 00:00,

Smak Podróży spotkanie z podróżnikami w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Organizatorzy serii Śniegołamacz serdecznie zapraszają na spotkanie z zalesiańskimi podróżniaki, oraz degustację herbat z różnych części świata: SMAK PODRÓżY. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 marca 2011 roku od godz. 16.00 do 20.00. Miejsce spotkania: Dom Kultury przy ul. Jelonka w Zalesiu Górnym. Zasmakuj podróży.

Smak Podróży

W programie spotkania, organizatorzy zaplanowali opowieści zaproszonych podrózników, dzięki którym przeniesiemy się w najodleglejsze i najciekawsze rejony naszego globu (Wietnam, Tajladnia, Mongolia i inne)! Czas pomiędzy relacjami z podróży i oglądaniem zdjęć, będziemy mogli spędzić na rozmowach przy pysznych ciastach i herbatkach o przeróżnym smaku i aromacie. Gwarantujemy niezwykłą atmosferę i całą serię innych przemiłych doznań.
autor/źródło: Oskar Banaśkiewicz - banaskiewicz@onet.pl

Napisz komentarz

Informacje9 marca 2011, 00:00,

Zero tolerancji dla nadużyć - Burmistrz Piaseczna Zdzisław List wykrył nieprawidłowości na miejskim targowisku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Tuż po objęciu stanowiska burmistrz Zdzisław Lis zajął się analizą finansów gminy Piaseczno i jej jednostek organizacyjnych. Zebrany materiał dał burmistrzowi wiele do myślenia, dlatego niezwłocznie zlecił szczegółowe kontrole. Jednym z pierwszych efektów jest wykrycie nadużyć i nieprawidłowości na miejskim targowisku. Sprawa trafiła na policję a większość pracowników targowiska została w trybie natychmiastowym zwolniona z pracy.

Zero tolerancji dla nadużyć - Burmistrz Piaseczna Zdzisław List wykrył nieprawidłowości na miejskim targowisku

- Reagujemy na każdy niepokojący sygnał – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Analizowaliśmy dochody targowiska, które wzbudziły moje wątpliwości. Kiedy w czwartek dostaliśmy sygnał z zewnątrz o możliwych nieprawidłowościach natychmiast zarządziłem kontrolę – wyjaśnia burmistrz. Na drugi dzień, w piątek, w dniu targowym straż miejska wraz z policją zarekwirowała kilkadziesiąt fałszywych biletów z opłatą targową, dodatkowo funkcjonariusze zanotowali pięćdziesiąt w ogóle nie opłaconych stanowisk.

- Nie wiemy od kiedy trwał proceder podrabiania biletów targowych, analizując dochody targowiska z ostatnich lat sądzę, że od dawna – przypuszcza burmistrz. Po usunięciu podejrzanych pracowników z targowiska, kolejna kontrola wykazała, że wtorkowy dochód wyniósł ponad 6 tys. zł zaś z poprzedniego, znacznie większego targu w piątek jedynie ok. 3 tys. zł. Skala oszustwa jest więc oszałamiająca.

- Uczciwość i przejrzystość finansów publicznych jest dla mniej sprawą priorytetową – przekonuje burmistrz. – Dlatego na bieżąco prowadzone są skrupulatne kontrole we wszystkich wydziałach urzędu i jednostkach organizacyjnych. Każda nieprawidłowość będzie dokładnie analizowana, a wobec osób nieuczciwych i nierzetelnych nie będziemy stosować taryfy ulgowej.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie