Informacje26 listopada 2013, 00:00,

Śladami Ernesta Malinowskiego i polskich inżynierów w Peru - Jerzy Majcherczyk

29 listopada 2013 roku, Piaseczno odwiedzi Jerzy Majcherczyk, członek The Explorers Club, badacz śladów dokonań Polaków w Ameryce. Na prezentację "Śladami Ernesta Malinowskiego i polskich inżynierów w Peru" zapraszają Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej.

ŚLADAMI ERNESTA MALINOWSKIEGO I POLSKICH INżYNIERÓW W PERU - SPOTKANIE Z JERZYM MAJCHERCZYKIEM

W programie spotkania z Jerzym Majcherczykiem, które rozpocznie się o godz. 19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, przewidziano multimedialny pokaz zdjęć, filmów, map i szkiców kolei i mostu kolejowego Verugas w Peru - konstrukcji uznanej za jeden z 7 cudów techniki XIX wieku. Będzie można też posłuchać pasjonujących opowieści z życia i dokonań inżyniera Malinowskiego oraz jego kolegów. Po prezentacji będzie można nabyć książki Jerzego Majcherczyka oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wycieczki "Kolejowym szlakiem przez Peru".
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje23 listopada 2013, 00:00,

Czerwone Kapturki Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli zaprasza na spektakl pod tytułem: CZERWONE KAPTURKI, w wykonaniu Teatru Zgraja z Zielonej. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 listopada 2013 roku, o godzinie 14.30 oraz 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14.00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna.

Wyprawa po skarb w wykonaniu Teatru Bajubajki - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Teatr Zgraja z Zielonej w ramach 20-lecia teatru zaprasza na wspaniałą zabawę - odbędą się gry i zabawy animacyjne oraz przedstawienie pt. "Czerwone Kapturki" - Na setne urodziny babci zjeżdżają się czerwone kapturki ze wszystkich stron świata. Jak poradzi sobie z nimi jeden jedyny wilk zobaczcie sami.

Teatr "Zgraja z Zielonej" istnieje od ponad 18 lat, choć oczywiście jego aktorzy są o wiele młodsi. Jest to grupa teatralna "Szkoły Marzeń"(Szkoła Podstawowa nr 72). Poza występami na imprezach szkolnych, "Zgraja" bierze udział w festiwalach teatralnych, gra na scenie Domu Kultury podczas Bajkowych Niedziel.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno