Informacje21 czerwca 2017, 08:00,

Skontroluj swoje znamiona - akcja bezpłatnych badań dermatologicznych w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 czerwca 2017 roku mieszkańcy Piaseczna będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze. Celem akcji zainicjowanej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka. Każdego roku na świecie diagnozuje się około 130 tys. nowych zachorowań na czerniaka. Tylko w Polsce co roku około 2,5 tys. osób dowiaduje się o chorobie. Kluczową rolę w walce z czerniakiem odgrywa wczesna diagnostyka.

Wśród symptomów, jakie powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u dermatologa są między innymi zmiany koloru naszych znamion, nieregularny kształt bądź ich krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów powinniśmy co roku wykonywać badania dermatoskopowe. W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

SKONTROLUJ SWOJE ZNAMIONA - AKCJA BEZPŁATNYCH BADAŃ DERMATOLOGICZNYCH W PIASECZNIE

Profilaktyka to najprostsze i najtańsze działanie prozdrowotne. Im wcześniej wykryjemy chorobę, tym szybciej zaczniemy ją leczyć . Skóra jest największym organem naszego ciała, który w dodatku chroni nasz organizm przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego troska o stan skóry to nie tylko troska o wygląd zewnętrzny, ale o zdrowie całego organizmu – komentuje Katarzyna Butkiewicz, lekarz spec. dermatologii i wenerologii, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

W trakcie wizyty dermobusaFundacji NEUCA dla Zdrowia, wykwalifikowany personel medyczny obecny na miejscu oceni wszystkie znamiona barwinkowe pacjentów, potocznie zwane pieprzykami. Dermatoskop wykorzystywany podczas badania pozwala na obejrzenie nie tylko powierzchni skóry, ale także jej głębszych struktur. Dzięki temu specjalista jest w stanie określić czy zmiana nie ewoluuje w groźnego dla zdrowia i życia pacjenta - czerniaka złośliwego. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami.

Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i pozwala na określenie następujących parametrów:
• A (asymmetry)- asymetria - czerniak w odróżnieniu od zmian barwnikowych wykazuje nieregularny wygląd,
• B (borders)- granice - brzegi zmiany są nierówne i postrzępione,
• C (color)- kolor - kolor czerniaka jest różnorodny od jasnobrązowego do czarnego, nierównomiernie rozłożony, często z punktowym skupieniem barwnika,
• D (diameter)- średnica zmiany > 5 mm,
• E (elevate)- uwypuklenie - uwypuklenie się zmiany ponad otaczający naskórek.

SKONTROLUJ SWOJE ZNAMIONA - AKCJA BEZPŁATNYCH BADAŃ DERMATOLOGICZNYCH W PIASECZNIE

Dermobus będzie zlokalizowany w Piasecznie 21 czerwca 2017 roku przy ulicy Powstańców Warszawy 29, między godzinami 10:00-16:00 przy siedzibie partnera akcji (Apteka Farmacja). Następnie ruszy do Suchedniowa. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie dziesięciu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Wszelkie szczegóły na temat terminów badań i lokalizacji znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia (fundacjaneuca.pl).

Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje18 czerwca 2017, 13:00,

CO SOSNY USŁYSZAŁY - Bajkowy Plac Edukacyjnych Zabaw Kreatywnych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 czerwca 2017 roku o godz. 15.00 zapraszamy na Bajkowy Plac Edukacyjnych Zabaw Kreatywnych - CO SOSNY USŁYSZAŁY. Miejsce: Altana przy Hugonówce, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Kolejne spotkania z tej serii odbędą się: 16 lipca i 20 sierpnia.

CO SOSNY USŁYSZAŁY - BAJKOWY PLAC EDUKACYJNYCH ZABAW KREATYWNYCH

CO SOSNY USŁYSZAŁY - Bajkowy Plac Edukacyjnych Zabaw Kreatywnych. Dzieci i rodziców zapraszamy na cykl spotkań w altanie przy Hugonówce „Co sosny usłyszały”. KDK wraz z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przygotował unikalny program animacji dla rodzin w formie bajkowych przedstawień i warsztatów kreatywnej pracy z bajką. Na wstępie Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni I Opowieści, w barwny sposób zaprezentuje opowieści z różnych części świata. Styl opowiadania jest bardzo żywy. Dzieci uczestniczą aktywnie, wydają odgłosy, imitują bajkowe postaci, angażują się całym ciałem. Następnie odbywają się animacje z klockami MuBaBaO oraz warsztaty tworzenia i opowiadania bajek. Na zakończenie będzie zabawa w wizualizację słów, polegająca na wykonaniu przestrzennych ilustracji oraz papierowych teatrzyków. Dopełnieniem atrakcji będzie zabawa z mięciutkimi Bajkostworami.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie