Informacje1 września 2010, 00:00,

Skolimów: 71. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Informujemy, że 1 września 2010 roku na cmentarzu w Skolimowie, odbędą się uroczystości z udziałem Sybiraków oraz Kombatantów Armii Krajowej z Litwy i Białorusi upamiętniające 71. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Godzina 16.00: Uroczysta Msza Święta w Kaplicy na cmentarzu w Skolimowie, przemarsz pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości do kwatery poległych za ojczyznę, powitanie przez Burmistrza Marka Skowrońskiego, Hymn Państwowy.

71. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Godzina 17.00: wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Marka Skowrońskiego, pieśni z okresu II wojny światowej w wykonaniu Orkiestry Rondo, wystąpienie mjr w stanie spoczynku Zygmunta Wielochy - Prezesa Związku Kombatantów RPiBWP, pieśni z okresu II wojny światowej w wykonaniu Orkiestry Rondo, Apel Poległych, pieśni z okresu II wojny światowej w wykonaniu Orkiestry Rondo, złożenie wieńców przez organizacje, instytucje i społeczeństwo. Godzina 18.00: odprowadzenie sztandarów i zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje1 września 2010, 00:00,

FESTIWAL OTWARTYCH OGRODÓW W KONSTANCINIE

Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna zapraszają na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, jakim jest FESTIWAL OTWARTYCH OGRODÓW. Odbędzie się on w dniach 4 i 5 września 2010 roku w Konstancinie. W ciągu tych dwóch wyjątkowych dni, konstancińscy artyści otwierają swoje ogrody i zapraszają do oglądania wystaw swoich prac, słuchania koncertów i prelekcji oraz brania udziału w warsztatach. Festiwal jest także świetną okazją do obejrzenia Konstancina okiem turysty.

FESTIWAL OTWARTYCH OGRODÓW W KONSTANCINIE

Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat Otwartych Ogrodów oraz z programem spotkań w ramach Festiwalu Otwartych Ogrodów: www.otwarteogrody.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis e-mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna