Informacje16 kwietnia 2007, 00:00,

Simple Acoustic Trio - Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury

W najbliższy wtorek 17 kwietnia 2007 roku, o godzinie 20:00 w Ośrodku Kultury w Piasecznie odbędzie się Jazzowy Wtorek, na którym wystąpi zespół: Simple Acoustic Trio w składzie: Marcin Wasilewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja). Wstęp na koncert kosztuje 15 złotych. Informację o jazzowym wtorku otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, z którym współpracujemy (współpracują z nami).

Simple Acoustic Trio

Simple Acoustic Trio grają razem już ponad 10 lat. Od 1994 roku współpracują także z Tomaszem Stańko tworząc jego kwartet. Właśnie Stańko powiedział o nich kiedyś, że "w całej historii polskiego jazzu nigdy nie istniała grupa taka, jak ta i że Ci muzycy codziennie go zdumiewają i stają się coraz lepsi". Zespół ten zdobył wiele nagród i zdążył już wydać pięć płyt. Poza własnymi kompozycjami w repertuarze maja utwory od Karola Szymanowskiego po Bjork.

Zespół Simple Acoustic Trio znajduje się w doskonałej kondycji koncertowej a co ważniejsze ich bardzo charakterystyczne brzmienie pozwala na natychmiastowe rozpoznanie ich muzyki. Marcin Wasilewski został okrzyknięty przez amerykańskie czasopismo Downe Beat wschodzącą gwiazdą fortepianu, Sławomir Kurkiewicz oraz Michał Miśkiewicz również zbierają doskonałe recenzje jako instrumentaliści. Grupa koncertuje praktycznie bez przerw czy to z Tomaszem Stańko czy jako osobny zespół, wszędzie przyjmowani są entuzjastycznie zarówno przez krytykę jak i fanów. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych grup na rynku muzycznym.

"Wspólnie spędzone lata zaowocowały powstaniem zespołu o całkowicie symbiotycznym przepływie idei twórczych. Solówki przemykały się pomiędzy pasażami granymi przez wszystkich, a muzyka płynnie przechodziła z jednego utwory w następny. Gra Kurkiewicza i Miśkiewicza łączy swing z subtelnością. Fortepianowe sola Wasilewskiego wskazują na rosnący talent wschodzącej, niezależnej gwiazdy jazzu". Cytat Don Heckman, Los Angeles Times.

Zapraszamy Was na Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury i koncert zespołu Simple Acoustic Trio.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje16 kwietnia 2007, 00:00,

Afrykańskie Inspiracje egzotyczna impreza w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii organizuje egzotyczną imprezę pod dość ciekawą nazwą: Afrykańskie Inspiracje. Impreza odbędzie się w piątek 20 kwietnia 2007 roku, o godzinie 18:00 w kinie Uciecha. Wstęp na egzotyczną imprezę kosztuje tylko 5 złotych. Zapraszamy!

W programie imprezy Afrykańskie Inspiracje, będzie między innymi koncert zespołu Motema Africa (opis poniżej), Afryka zatrzymana w kadrze - wystawa fotografii z czarnego lądu, spotkanie z autorką książki o Afryce: Jolantą Koziorowską (opis poniżej) oraz degustacje potraw kuchni afrykańskiej. ¬ródłem informacji jest strona gorakalwaria.net oraz plakat.jpg (autor plakatu: Rafał Korczak).

Nasze dodatkowe informacje:

Motema Africa żywioł, entuzjazm, dynamika, niespożyta energia, prawdziwa radość z gry na bębnach - to najkrótsza charakterystyka zespołu Motema Africa, po polsku Serce Afryki. Kolorytu występowi dodają żywiołowe tańce afrykańskie. Liderem grającego na bębnach djambe, konga, kisakasaka, ngonga, maracasa zespołu jest Erick Onepunga z Kongo. Pomimo oczywistych trudności lingwistycznych nagrał ostatnio po polsku piosenki do wierszy Jana Brzechwy (m.in. "Chrząszcz") w rytmie muzyki afrykańskiej. Poza liderem w zespole występują inni artyści z Kongo, a także Mali, Senegalu, Angoli, Ghany, Sudanu, Wybrzeża Kości Słoniowej, czasem towarzyszą im polscy muzycy.

Jolanta Koziorowska to kustoszka z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, autorka książki: "Afryka kontynenty. Obyczaje i kultura": album to fascynująca podróż do odległych zakątków świata, dzięki której zobaczymy urzekające piękno każdego kontynentu i dowiemy się wiele o kulturze jego mieszkańców. W tym tomie: odwiedzimy Czarny Ląd i poznamy bogactwo jego, często zadziwiających, wierzeń i zwyczajów; zobaczymy życie codzienne najważniejszych ludów Afryki - Pigmejów, Zulusów, Buszmenów, Masajów i wielu innych; przyjrzymy się z bliska oryginalnym afrykańskim obrzędom i rytuałom, towarzyszącym narodzinom, ceremonii nadania imienia, inicjacji, zaślubionom i pogrzebom.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria