Informacje19 kwietnia 2015, 09:55,

Siedmioletni Kacper z Piaseczna zdobywa podium w Rotax Max Challenge

Siedmioletni Kacper z Piaseczna na inauguracji Rotax Max Challenge Poland (karting) w silnie obsadzonej kategorii Micro Max zdobył III miejsce i stanął na podium wśród dużo starszych kolegów.

Siedmioletni Kacper z Piaseczna zdobywa podium w Rotax Max Challenge

Kacper ma 7 lat. Regularnie trenuje w Polsce i zagranicą odkąd skończył 3,5 roku. Jako najmłodszy zawodnik z licencją (6 lat) wystartował w zeszłym roku w ramach dwóch kategorii w Polsce Rotax Max Challenge oraz Rok Cup Poland z dużymi sukcesami, bo w gronie 8-9-10 latków a nawet jedenastolatków wielokrotnie zaskakiwał podczas zawodów zdobywając m.in. 2, 4, czy kilkukrotnie 5 miejsce oraz zdobywając pierwsze pozycje podczas treningów nieoficjalnych. Wcześniej jako 4-5 latek Kacper brał udział w pokazach kartingowych w ramach tych dwóch serii. Kacper jeździ również na treningi poza zawodami, aby szlifować umiejętności w Polsce i za granicą m.in. we Włoszech. Jest jednym z kierowców teamu Bambini Racing przeznaczonego dla najmłodszych kierowców.

W tym roku odbyła się właśnie w miniony weekend 11-12 kwietnia 2015 r. 1 i 2 Runda Rotax Max Challenge w Starym Kisielinie, gdzie Kacper zabłysnął umiejętnościami – w 1 rundzie uplasował się na 6 miejscu a 2 rundzie zajął 3 miejsce w stawce 21 kierowców (w większości 9-10 lat). W klasyfikacji generalnej jest tym samym po pierwszych zawodach na pozycji 4. ze stratą 1 punktu do 3-go zawodnika.

Siedmioletni Kacper z Piaseczna zdobywa podium w Rotax Max Challenge

- Już za tydzień jedziemy na kolejne zawody tym razem do Torunia, gdzie Kacper będzie startował w ramach serii Rok Cup w kategorii Baby Rok do 10 roku życia - informuje Michał Rogala z Bambini Racing.

Poza kartingiem Kacper kocha piłkę nożną (uczestniczy w treningach Football Academy Piaseczno), a przede wszystkim wodę w każdej postaci: uwielbia basen, i nurkowanie w morzu Trenuje również w X-Fight kicboxing.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=11075
Informacje19 kwietnia 2015, 18:00,

Nieustające Wakacje wystawa Aleksandry Bujnowskiej w Piasecznie

Serdecznie zapraszamy do Galerii Przystanek na wernisaż wystawy Aleksandry Bujnowskiej pn.: Nieustające wakacje, który odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia 2015 roku w godz. 18.00-20.00. Miejsce: Przystanek Kultura, Plac Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawę można oglądać od 19 kwietnia do 20 maja 2015 roku.

Nieustające Wakacje wystawa Aleksandry Bujnowskiej w Piasecznie

Głównym tematem malarstwa Aleksandry Bujnowskiej jest szeroko pojęty pejzaż. Te perfekcyjne warsztatowo płótna z pozoru skupiają się na wizualnym oddaniu bogactwa natury. Artystka posługuje się zarówno techniką olejną, jak i tworzy osobliwe obrazy-rysunki za pomocą długopisu. Motywy w obrazach Bujnowskiej mają jednak niejednokrotnie zupełnie odmienny kontekst.

Artystka portretuje naturę, a inspiracji szuka w kadrach zaczerpniętych z popkultury, jak i we własnych podróżach. Płótno może być zarówno formalną przygodą wynikającą z fascynacji dzikością przyrody, jak i mieć swoje korzenie w kulturze i osobistych przeżyciach. W jednym z cykli artystka oddaje swoisty hołd Georgii O’Keefe, wybitnej amerykańskiej malarce, która wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem przechadza się po obrazach Bujnowskiej. Ta wielość inspiracji, wizualnych i treściowych źródeł twórczości artystki pozwala na wielowymiarowy odbiór obrazów Oli Bujnowskiej. Afirmacja natury przeplata się z osobistą opowieścią o miejscu, człowieku i kulturze.

Nieustające Wakacje wystawa Aleksandry Bujnowskiej w Piasecznie

Aleksandra Bujnowska (urodzona w 1979 w Warszawie) W 2006 roku zdobyła tytuł magistra Sztuk Pięknych warszawskiej ASP w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem i fotografią. Inspiracją dla jej twórczości są przyroda, filmy i stare fotografie. Aleksandra Bujnowska brała udział w wystawach w Polsce, Francji, Austrii i na Litwie. Strona internetowa: www.bujnowska.pl

Martin, 16 lipca 2019
Wątek: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7614