Informacje19 kwietnia 2015, 09:55,

Siedmioletni Kacper z Piaseczna zdobywa podium w Rotax Max Challenge

Siedmioletni Kacper z Piaseczna na inauguracji Rotax Max Challenge Poland (karting) w silnie obsadzonej kategorii Micro Max zdobył III miejsce i stanął na podium wśród dużo starszych kolegów.

Siedmioletni Kacper z Piaseczna zdobywa podium w Rotax Max Challenge

Kacper ma 7 lat. Regularnie trenuje w Polsce i zagranicą odkąd skończył 3,5 roku. Jako najmłodszy zawodnik z licencją (6 lat) wystartował w zeszłym roku w ramach dwóch kategorii w Polsce Rotax Max Challenge oraz Rok Cup Poland z dużymi sukcesami, bo w gronie 8-9-10 latków a nawet jedenastolatków wielokrotnie zaskakiwał podczas zawodów zdobywając m.in. 2, 4, czy kilkukrotnie 5 miejsce oraz zdobywając pierwsze pozycje podczas treningów nieoficjalnych. Wcześniej jako 4-5 latek Kacper brał udział w pokazach kartingowych w ramach tych dwóch serii. Kacper jeździ również na treningi poza zawodami, aby szlifować umiejętności w Polsce i za granicą m.in. we Włoszech. Jest jednym z kierowców teamu Bambini Racing przeznaczonego dla najmłodszych kierowców.

W tym roku odbyła się właśnie w miniony weekend 11-12 kwietnia 2015 r. 1 i 2 Runda Rotax Max Challenge w Starym Kisielinie, gdzie Kacper zabłysnął umiejętnościami – w 1 rundzie uplasował się na 6 miejscu a 2 rundzie zajął 3 miejsce w stawce 21 kierowców (w większości 9-10 lat). W klasyfikacji generalnej jest tym samym po pierwszych zawodach na pozycji 4. ze stratą 1 punktu do 3-go zawodnika.

Siedmioletni Kacper z Piaseczna zdobywa podium w Rotax Max Challenge

- Już za tydzień jedziemy na kolejne zawody tym razem do Torunia, gdzie Kacper będzie startował w ramach serii Rok Cup w kategorii Baby Rok do 10 roku życia - informuje Michał Rogala z Bambini Racing.

Poza kartingiem Kacper kocha piłkę nożną (uczestniczy w treningach Football Academy Piaseczno), a przede wszystkim wodę w każdej postaci: uwielbia basen, i nurkowanie w morzu Trenuje również w X-Fight kicboxing.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=11075
Informacje22 kwietnia 2015, 10:00,

Ruszyła rejestracja na 2. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa

W tym roku już po raz drugi odbędzie się Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa (5 km) połączony z piknikiem. Impreza planowana jest na 14 czerwca 2015 roku (niedziela). Ruszyły już zapisy na bieg - rejestrować można się on-line klikając na baner na stronie www.solectwojozefoslaw.pl. Oprócz Biegu głównego odbędą się także biegi dzieci na dystansie 400 i 800 m. Opłata startowa 40 zł, dla dzieci 5 zł. Limit miejsc w biegu głównym: 300.

Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław, impreza jest dofinansowana przez Gminę Piaseczno. Współpraca: Rada Sołecka, Stowarzyszenie Kondycja, Redakcja magazynu Sąsiedzi. Regulamin imprezy: regulamin biegu ulicznego. Zapisy na 2. Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa: system.timedo.pl

Bieg Uliczny Józefosławia i Julianowa

Martin, 16 lipca 2019