Informacje15 czerwca 2013, 00:00,

SI£OWNIA POD CHMURK¡ W GÓRZE KALWARII

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do ćwiczeń na nowo otwartej siłowni zewnętrznej zlokalizowanej w Zespole Basenowy (przy ogrodzeniu od ulicy Chopina ). Sześć podwójnych urządzeń przeznaczonych do rekreacyjnych treningów to: wyciąg górny, biegacz, prasa nożna, wahadło podwójne, narciarz oraz rowerek. Korzystać z niej można codziennie w godzinach 6.00-21.45.

SI£OWNIA ZEWNęTRZNA POD CHMURK¡ W GÓRZE KALWARII

Na każdym urządzeniu jest dokładny opis jej użytkowania wraz z ilustracją. Znajduje się również regulamin ogólny korzystania z siłowni zewnętrznej który mówi między innymi o przeznaczeniu urządzeń dla osób powyżej 10 roku życia z tym, że dzieci do lat 14 powinny ćwiczyć pod opieka dorosłych. Bardzo ważne jest aby trenować na nich tylko zgodnie z ich przeznaczeniem i wskazaniem aby uniknąć kontuzji! Urządzenia zakupione zostały z budżetu Gminy Góra Kalwaria. Korzystanie z siłowni zewnętrznej jest bezpłatne! Zapraszamy!

SI£OWNIA ZEWNęTRZNA POD CHMURK¡ W GÓRZE KALWARII
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje16 czerwca 2013, 00:00,

Oficjalne otwarcie Klubu Kultury w Józefosławiu

14 czerwca 2013 roku, nastąpiło oficjalne otwarcie filii Centrum Kultury w Józefosławiu. Uruchomienie placówki kulturalnej dla najmłodszych, w drugiej co do wielkości miejscowości w gminie, okazało się możliwe dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu księdza proboszcza Stanisława Śmigasiewicza, który na ten cel udostępnił nieodpłatnie lokal na terenie parafii świętego Józefa Opiekuna Pracy przy ul. Ogrodowej 3.

KLUB KULTURY W JÓZEFOS£AWIU

W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie Piotr Obłoza, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i zarazem mieszkanka tej miejscowości Hanna Krzyżewska oraz Starosta Piaseczyński Jan Dąbek, pełniący równocześnie funkcję sołtysa Józefosławia. Burmistrz oraz Radna Hanna Krzyżewska otrzymali od uczestników zajęć przygotowane przez nich pamiątkowe obrazki, a uroczystość uświetnił recital gitarowy w wykonaniu Romana Ziemlańskiego.

W klubie już od 15 kwietnia odbywają się w zajęcia plastyczne, prowadzone przez Izabelę Mrozińską, taneczne pod czujnym okiem Kamila Przepiórkowskiego oraz teatralne kierowane przez Annę Kolanowską. Od września planowane jest jeszcze uruchomienie dla dzieci nauki gry na keyboardzie i gitarze.

Klubem, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 19.00 kieruje Pani Alina Staniszewska. W okresie wakacyjnym standardowe zajęcia zostaną zawieszone, natomiast oferowane będą wyjazdy i warsztaty o bardzo różnorodnej tematyce. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Pani Staniszewska pod nr tel. 506 033 490.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno