Informacje5 czerwca 2016, 18:00,

Serenada w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


4 i 5 czerwca 2016 roku będzie można obejrzeć spektakl Serenada, w wykonaniu Teatru Albocoś. Miejsce: kino Uciecha w Górze Kalwarii. Serenada to lekka, frywolna komedia, której bohaterami są zwierzęta. Perypetie kur, koguta i lisa stają się pretekstem do opowiedzenia o stereotypach dotyczących relacji damsko-męskich, damsko-damskich i męsko-męskich.

Serenada w Górze Kalwarii

Reżyser Grzegorz Emanuel zdecydował się na zestawienie dwóch interpretacji w ramach jednego spektaklu, z różnymi obsadami, kostiumami i scenografią. – Widziałem już takie teatralne eksperymenty w zawodowym teatrze. Pomyślałem, że może to być dla widza ciekawe i chyba się nie pomyliłem. Co prawda przy powtórce dowcipy są już spalone (druga obsada ma trudniej), ale bawi widza zmiana interpretacji i podglądanie reżysersko-aktorskiego warsztatu – tłumaczy.

Reakcje publiczności podczas premiery potwierdzają, że eksperyment się udał, choć przysporzył on niemało trudności aktorom. Iwona Dmochowska przyznaje, że największym wyzwaniem było zagranie postaci Koguta i Lisa na zupełnie różne sposoby, a przy tym sprostanie wysokim wymaganiom reżysera. Dla Aleksandry Puacz-Markowskiej szczególnie wiele pracy wymagało przygotowanie roli Blondi. – Musiałam specjalnie modulować swój dość ostry i donośny głos, nauczyć się mówić z francuskim akcentem, być bardziej miękką, delikatną i uwodzicielską – mówi.

Wszystkie postaci w „Serenadzie” są wyraziste i konsekwentnie poprowadzone przez aktorów. W swojej nowej sztuce Albocoś daje popis pomysłowości i profesjonalizmu, igra z przyzwyczajeniami widza, a przy tym zdaje się doskonale bawić na scenie. To naprawdę warto zobaczyć.

Agata Korczak

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 czerwca 2016, 16:00,

Wystawa Gurbuza Dogana Eksioglu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

5 czerwca 2016 roku w godzinach 16:00 - 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy Gurbuza Dogana Eksioglu. Miejsce: Kolonia Artystyczna ul. Dębowa 3, Piaseczno.

WYSTAWA GURBUZA DOGANA EKSIOGLU

Zapraszamy na wystawę tureckiego grafika i malarza. Gurbuz Dogan Eksioglu jest światowej sławy ilustratorem. Od 1977 roku swoje prace wystawiał na licznych wystawach krajowych i międzynarodowych, zdobywając łącznie 64 nagrody, w tym 23 międzynarodowe. Miał 10 wystaw indywidualnych w Nowym Jorku. Na wystawie w Kolonii Artystycznej zaprezentujemy 20 ikonografii na papierze. Prace artysty można porównać do surrealistycznej twórczości Rene Magritta.To oniryczne wizje, czytelne w formie, pełne metafor i głębi.

WYSTAWA GURBUZA DOGANA EKSIOGLU

WYSTAWA GURBUZA DOGANA EKSIOGLU

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie