Informacje17 kwietnia 2019, 08:00,

Senior na zakupach Piaseczno

17 kwietnia 2019 roku o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z prawnikiem na temat zakupów na odległość. Eksperci z fundacji Experto Pro Bono wyjaśnią między innymi jakie obowiązki ma sprzedawca w ramach umów zawieranych na odległość i jak odstąpić od zawartej umowy. Wstęp wolny. Miejsce: sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Serdecznie zapraszamy.

Senior na zakupach

Informacje13 kwietnia 2019, 09:00,

Warsztaty Wielkanocne Rodzinne Malowanie Pisanek z Kłosowiankami w Piasecznie

13 kwietnia 2019 roku w godz. 11.00-12.00 Wszechnica Rodzica oraz Zespół Ludowy "Kłosowianki" ze Złotokłosu zapraszają do wspólnego malowania pisanek. Pisanka jest jednym z symboli Świąt Wielkanocnych. Tradycja malowania jajka sięga czasów starożytnej Mezopotamii. Pisanki miały również szczególne znaczenie dla Słowian, gdyż były nie tylko symbolem odnawiającego się życia i narodzin, a również spełniały szczególną rolę wśród przedmiotów magicznych. Ponadto jajko było symbolem długiego życia, siły oraz traktowano je jako medium w kontaktach z bogami i duchami. Najstarsze polskie pisanki pochodzą z grodu piastowskiego z X w. na opolskim Ostrówku. Uczestnicy poznają technikę malowania drewnianych pisanek farbami. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty Wielkanocne Rodzinne Malowanie Pisanek z Kłosowiankami w Piasecznie