Informacje26 października 2012, 00:00,

Seminarium Piaseczynianki, malarki, reżyserki

Fundacja Studio (S)praw Kobiet serdecznie zaprasza na seminarium pt.: Piaseczynianki, malarki i reżyserki. Jakie historie wybieramy?, czyli seminarium o wielkich surrealistkach i wiedźmach malarstwa - Leonorze Carrington i Remedios Varo - oraz o historii w liczbie mnogiej rozmawia młoda malarka Adela Kaczmarek i Justyna Szachowicz-Sempruch. Spotkanie odbędzie się 27 października 2012 roku w godz. 16:00-18:00. Miejsce: Twórczy Zakątek przy ul. Zakątek 12 w żabieńcu. Zapraszamy na seminarium.

Seminarium Piaseczynianki, malarki, reżyserki

Adela Kaczmarek: absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; reżyserka filmów animowanych, Zatoka (2008), jej dyplom zrealizowany w Pracowni Filmu Animowanego Jerzego Kuci, zdobył nagrody na festiwalach OFAFA w Krakowie i Pole Widzenia w Toruniu; malarka; prowadzi pracownię artystyczną w żabieńcu.
Justyna Szachowicz‐Sempruch: naukowiec, filozof, specjalistka w dziedzinie gender studies. Absolwentka Uniwersytetu Klagenfurt (filologia słowiańska i amerykańska). Doktorat z literatury porównawczej i psychoanalizy na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver. W Kanadzie pracowała naukowo na kilku uczelniach, w Toronto, York University oraz Kingston, Queen's University na wydziale Women's Studies.

Informacje26 października 2012, 00:00,

Zasłużeni dla Kultury Polskiej na terenie powiatu

Podczas obrad XIX Sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego (25 października 2012 roku) Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Mioduszewska, wiceprzewodniczący Jerzy Leniec, wicestarosta Marek Gieleciński, radna Katarzyna Obłąkowska-Kubiak wręczyli przynane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej.

TYTU£

Za wybitne zasługi na rzecz tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury oraz dziedzictwa narodowego na terenie Powiatu Piaseczyńskiego i na Mazowszu uhonorowali zostali:
- Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska - (Prezes Wojciech Prus-Wiśniewski)
- Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku - (Prezes Barbara Jabłońska)
- Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego - (Prezes Mirosława Walczykowska)
- Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. S. żeromskiego w Konstancinie - (Prezes Czesława Gasik)

Za wybitne zasługi w dziedzinie edukacji artystycznej i propagowanie kultury muzycznej uhonorowani zostali:
Małgorzata Szanduła - Założyciel i Dyrektor Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Zajmuje się edukacją artystyczną i muzyczną. Jest autorem i organizatorem kilkunastu wydarzeń kulturalnych na terenie Konstancina. Muzyk, wybitny pedagog i animator kultury. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Nagrody Powiatu Piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Stanisław Szczyciński - mieszkaniec Zalesia Górnego jest znanym kompozytorem, pianistą śpiewakiem, współzałożycielem zespołu "Mikroklimat, członkiem chorałowego zespołu "Bornus Consort". Jego specjalnością są aranżacje chóralne. Od 15 lat prowadzi społecznie Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze. Jest animatorem życia kulturalnego "Małej Ojczyzny". W 2008 r. Laureat Nagrody Powiatu Piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochrony kultury Uhonorowany wraz z rodziną za działalność na rzecz społeczności lokalnej nagrodą "Kisiel dla Piaseczna".

Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej nadane zostały na wniosek: Przewodniczącej Rady Powiatu Piaseczyńskiego Marii Mioduszewskiej oraz Starosty Piaseczyńskiego Jan Adama Dąbka.
autor/źródło: Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego