Informacje14 listopada 2012, 00:00,

Seminarium Muzułmanka czyli dialog ze światem

Fundacja Studio (S)praw Kobiet serdecznie zaprasza na seminarium pt.: MUZU£MANKA CZYLI DIALOG ZE ŚWIATEM. Będzie to kolejne seminarium z cyklu pt.: Seminaria z historią przez dziurkę od klucza. Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2012 roku w godz. 16:00-18:00. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie (sala na 2 piętrze). Zapraszamy.

TYTU£

Dlaczego muzułmanki chcą nosić burkę? O odmiennych punktach widzenia, zrozumieniu i poznaniu tej Innej - rozmawia Monika Saramowicz i Amathulla (moderacja: Justyna Szachowicz-Sempruch). Monika Saramowicz (lekarz medycyny, Polka wyznania muzułmańskiego, zajmuje się tematyką bajkoterapii, praktykuje metody teatralne i story-telling jako formy dialogu międzykulturowego z punktu widzenia kobiety, założycielka Polskiej Fundacji Sufi). Amathulla (polska muzułmanka nosząca hidżab). Justyna Szachowicz-Sempruch (naukowiec, badaczka zagadnień współczesnej literatury kobiecej i specjalistka w dziedzinie gender studies, doktorat z literatury porównawczej i psychoanalizy na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver, w Kanadzie pracowała naukowo w Toronto, York University oraz Kingston, Queen’s University na wydziale Women’s Studies).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 listopada 2012, 00:00,

Zapraszamy na koncert solistów, wokalistów i zespołów Przystanku Kultura Piaseczno

Przystanek Kultura w Piasecznie serdecznie zaprasza na koncert solistów, wokalistów i zespołów Przystanku Kultura. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 17 listopada 2012 roku o godz. 18.00 w sali Domu Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny! Zapraszamy na sobotni koncert.

koncert solistów, wokalistów i zespołów Przystanku Kultura Piaseczno