Informacje29 września 2016, 19:00,

Santiago de Compostela Łukasz Supergan - Klub Podróżnika

29 września 2016 roku o godz. 19.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 (Hugonówka) odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika. Wstęp wolny. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Tym razem Łukasz Supergan zabierze słuchaczy do hiszpańskiego Santiago de Compostela.

SANTIAGO DE COMPOSTELA ŁUKASZ SUPERGAN - KLUB PODRÓŻNIKA

Jak głosi chrześcijańska tradycja, ponad 1000 lat temu w Santiago de Compostela został odnaleziony grób świętego Jakuba Apostoła. Miejsce jego spoczynku stało się jednym z najważniejszych sanktuariów świata, gdzie co roku przybywają setki tysięcy ludzi. Podróżnik opowie o najdłuższej drodze swojego życia, 4000 kilometrów pieszo, którą przebył w 2013 roku, jak średniowieczny pątnik. „Droga” to opowieść o wędrówce życia, emocjach, jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

Informacje27 września 2016, 18:00,

Wieczór autorski Anny Jagodzińskiej

27 września 2016 roku w godz. 18:00 - 21:00 odbędzie się wieczór autorski Anny Jagodzińskiej. Miejsce: Sala Domu Kultury; ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

WIECZÓR AUTORSKI ANNY JAGODZIŃSKIEJ

Anna Jagodzińska to debiutująca pisarka mieszkająca w Piasecznie. Pisze dla młodzieży – swoich rówieśników. Swoją przygodę z literaturą zaczęła w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła w Piasecznie, gdzie pod okiem wybitnej nauczycielki języka polskiego, odnalazła swoją zapomnianą pasje. W 2015 roku wydała "Zbiór wierszy i sentencji", a już rok później książkę rozpoczynającą serię "Tajemnica Zaginionego Miasta". Artystyczna pasja nie ogranicza się wyłącznie do pisania książek. Od młodych lat pisze artykuły do gazetek szkolnych, prasy i portali społecznościowych. Zajmuje się też produkcją biżuterii hand made i origami.

WIECZÓR AUTORSKI ANNY JAGODZIŃSKIEJ

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Książka Mroczny dom, to początek serii Tajemnica Zaginionego Miasta. Główną bohaterką jest Maja, która wyrusza do miasta Lost Streets w poszukiwaniu brata. Przyjaciele starają się pomóc, ale nie wszyscy są tak dobrzy, jak się wydają… Warto przyjść i posłuchać o szczegółach fabuły. Jest to pierwsza część z serii - Tajemnica Zaginionego Miasta. Duchy, zombie, wilkołaki wzbudzają strach, niekiedy śmiech, albo obrzydzenie. Jednak prawdziwe przerażanie budzą wampiry. Krwiożercze, okrutne bestie, które poza nadludzkimi zdolnościami otrzymały niewiarygodne piękno. Ich wygląd, zapach, głos, każdy kawałek ciała ma przyciągnąć Cię do niego. Czy jesteś na to gotowa? Opis pierwszej części: Maja wyrusza do zaginionego miasta Lost Streets, które ma swoją mroczną tajemnice. By odnaleźć swojego ukochanego brata, jest w stanie posunąć się do wszystkiego. Nie przypuszcza jednak, że przybycie do miasta odwróci jej życie do góry nogami. Nowi przyjaciele starają jej się pomóc, jak tylko mogą, ale Maja nie spodziewa się, że nie wszyscy są tak dobrzy, jak się wydają.