Artykuł partnerski16 grudnia 2020, 12:54,

Samotność w XXI wieku - jak z nią walczyć?

Samotność w XXI wieku - jak z nią walczyć?

Zawsze patrzymy w przyszłość z pewną niecierpliwością, zastanawiając się co nam przyniesie. Czasem jednak nawet nie zauważamy, jak kawałek po kawałku zmienia się nasza rzeczywistość i przyzwyczajenia. Nic więc dziwnego, że wielu z nas z przerażeniem obserwuje, jak bardzo rozluźniły się nasze relacje w ostatnich latach. Pochłonięci pracą, obowiązkami domowymi, podróżami czy w końcu nowymi technologiami nie dostrzegamy, że zaczyna nam brakować czasu na kontakty towarzyskie. W konsekwencji rośnie liczba osób, które czują się zwyczajnie samotne, zwłaszcza gdy nie mają własnych rodzin lub partnerów. Jak zatem można to zmienić?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 1
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wypróbuj nowe zajęcia grupowe


Nie dość, że mamy coraz mniej czasu to statystycznie z wiekiem coraz trudniej jest nam zawierać nowe znajomości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w pewnym momencie ograniczamy się do stałych zajęć, wykonywanych w grupie tych samych osób. Czy to w pracy, czy podczas spotkań ze znajomymi zwykle mamy kontakt zawsze z tymi samymi osobami, więc poznanie kogoś, z kim moglibyśmy dzielić nasze zainteresowania staje się trudniejsze. Warto więc przełamać ten schemat, co wymaga on nas wyjścia ze swojej strefy komfortu.

W tym celu możemy na przykład poszukać możliwości uczestnictwa w jakichś zupełnie dla nas nowych zajęciach grupowych. Mogą być to chociażby zajęcia na siłowni, na przykład fitness, ale także wszelkiego typu grupy teatralne, taneczne czy też spotkania miłośników literatury albo podróży. Co więcej, możemy się też zapisać na zajęcia, dzięki którym nauczymy się malować, tańczyć albo zaznajomimy się z zupełnie nowym językiem. To właśnie w takich miejscach mamy szansę spotkać ludzi spoza naszego typowego kręgu znajomych, a przy tym będziemy mogli poprawić kondycję naszego ciała lub poszerzyć naszą wiedzę.

 

Poznaj kogoś online


Rozwój najróżniejszych technologii sprawił, że możemy łatwiej się ze sobą komunikować, ale jednocześnie nieco ograniczył bezpośrednie kontakty z drugim człowiekiem. Warto więc wykorzystać te kanały w pozytywny sposób poznając dzięki nim nowych ludzi bez wychodzenia z domu i bez angażowania w ten proces naszych znajomych, którzy nie zawsze mają dla nas czas. Obecnie mamy dostęp do ogromnej liczby portali internetowych czy aplikacji, które udostępniają nam informacje na temat osób zainteresowanych poznaniem kogoś nowego. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie, aby uzyskać dostęp do takich baz danych i po prostu z nich korzystać nawiązując kontakt z kim tylko chcemy.

Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, iż takie strony internetowe i aplikacje mają też swoje wady. Trzeba zatem zawsze zachować dużą ostrożność podczas zawierania nowych znajomości w ten sposób. Starajmy się pozyskać jak najwięcej informacji na temat drugiej osoby i przynajmniej na początku spotykajmy się z nią w miejscach publicznych. Dopiero, gdy lepiej ją poznamy i wzbudzi ona nasze zaufanie, możemy nieco opuścić gardę. Choć naturalnie zawsze powinniśmy być przede wszystkim rozsądni.

A może biuro matrymonialne?


Niestety obecnie biura matrymonialne w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu czy w jakimkolwiek innym mieście kojarzą nam się z dość przestarzałą instytucją. Niektórzy wręcz dziwią się, że w dobie internetu nadal one istnieją. Warto jednak mieć świadomość tego, że firmy tego typu również się rozwinęły, oferując swoim klientom nowoczesne usługi. Idealnym przykładem takiej działalności jest chociażby Duet Centrum Zapoznawcze - biuro matrymonialne w Katowicach, Warszawie i innych zakątkach kraju, które z powodzeniem łączy w pary wielu swoich klientów.

Jaka jest zatem ich tajemnica? Co sprawia, że to konkretne biuro matrymonialne w Warszawie i Katowicach nadal działa i to na pełnych obrotach? Wydaje się, że kluczem do sukcesu jest w tym przypadku indywidualne podejście do każdej osoby, która zgłasza się do takiej firmy. Oczywiście korzystają one z nowoczesnych technologii, jednak dla specjalistów pracujących w takich biurach jak to, które znajdziemy pod adresem duetcentrum.pl, najważniejszy jest bezpośredni kontakt ze zgłaszającymi się do nich osobami. Ich praca nie opiera się zatem wyłącznie na komputerowym algorytmie dopasowującym do siebie poszczególne osoby według ich cech charakteru czy zainteresowań. Odwiedzając tego typu biura matrymonialne w Katowicach i w każdym innym miejscu w naszym kraju, możemy liczyć na wsłuchanie się w nasze potrzeby i oparty na nich, profesjonalny dobór osób, które potencjalnie mogą stać się naszymi partnerami.

Warto więc przejrzeć takie strony jak www.duetcentrum.pl/biura-matrymonialne-warszawa aby sprawdzić jak działają takie instytucje i przekonać się, czy wykorzystywane przez nie metody nam odpowiadają.

 

 

Inicjuj spotkania z przyjaciółmi


Czasem wystarczy drobna sugestia, aby zachęcić naszych przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Po wyjściu z pracy często każdy zamyka się w swoim domu lub mieszkaniu, chcąc odetchnąć od swoich obowiązków. Ale w wielu przypadkach inne osoby również nie mają alternatyw na spędzanie wolnego czasu. Bardzo szybko przyzwyczajamy się do tego, że prosto z pracy pędzimy na zakupy i do domu, aby zasiąść przed ekranem telewizora lub komputera. A przecież czasem wystarczy tylko kilka telefonów lub wiadomości wymienionych na jednym z komunikatorów, aby spędzić wyjątkowy czas w większym gronie.

Wbrew pozorom nie trzeba żadnych specjalnych okazji czy atrakcji, aby spotkać się z naszymi znajomymi przy piwie, lampce wina czy po prostu na kawie. Wspólne oglądanie filmów albo seriali, wieczór z grami planszowymi czy zwykłe pogaduchy mogą zupełnie odmienić nie tylko nasz wieczór, ale nawet cały tydzień, odrywając nas od szarej rzeczywistości. Warto więc skorzystać z tej szansy i w miarę możliwości regularnie spotykać się z bliskimi nam osobami.

 

Randki w ciemno


Randki aranżowane przez znajomych są owiane złą sławą, ale wcale nie muszą być takie straszne. Wystarczy uświadomić sobie, że przecież często to właśnie nasi przyjaciele znają nas najlepiej. Doskonale wiedzą jakiego partnera szukamy, jakich cech charakteru nie znosimy i jakie mamy plany na przyszłość. Warto więc czasem dać się ponieść i poprosić o pomoc bliskie nam osoby lub po prostu pozwolić sobie pomóc. Nawet jeśli z nowej znajomości nie zrodzi się wielkie uczucie, poszerzymy grono swoich znajomych i być może znajdziemy kogoś z kim będziemy mogli ciekawie spędzać czas.

autor/źródło: duetcentrum.pl

Napisz komentarz

Informacje11 grudnia 2020, 07:32,

Czy rzepa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy rzepa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność rzepy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w rzepie pochodzą w 12% z białka, 85% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Turnip)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma rzepa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w rzepie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Rzepa - kalorie i wartości odżywcze

Rzepa zawiera 28 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Ile kalorii ma komosa ryżowa? Nie uwierzysz

Na przykład średniej wielkości rzepa (420 g) to około 118 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości rzepa (420 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy rzepa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w rzepie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii warzyw pod względem kaloryczności. Spożywanie rzepy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w rzepie?

Bulwy rzepy zawierają 0.9 g białka na 100g.
Średniej wielkości rzepa (420 g) zawiera ok. 3.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w bulwach rzepy?

Bulwy rzepy zawierają 6.43 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości rzepa (420 g) zawiera ok. 27 g węglowodanów.

Ile waży rzepa?

Średniej wielkości rzepa (część jadalna po obraniu) waży ok. 420g.

Ile błonnika jest w bulwach rzepy?

Bulwy rzepy zawierają w sobie 1.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości rzepa (420 g) zawiera ok. 7.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 25% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie