Artykuł partnerski28 września 2019, 15:08,

Samochody na akumulator – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ich zakup?

Samochody na akumulator – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ich zakup?

Samochody na akumulator to coraz popularniejsze zabawki w naszym kraju. Nie powinno to dziwić, ich ceny są coraz bardziej przystępne a jazda nimi to nie lada frajda, i to nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Wybór samochodów tego typu jest naprawdę duży, wielu rodziców zastanawia się więc – który samochód na akumulator będzie najlepszym rozwiązaniem? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Warto zakupić pojazd, który będzie wyposażony w funkcję soft start

Oczywiście odpowiedź w tym aspekcie nie może być jednoznaczna – dla różnych dzieci różne samochody okażą się najlepszym rozwiązaniem. Z tego powodu postaramy się podpowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, gdy chcemy zakupić samochód na akumulator. Będą to informacje podstawowe, dzięki którym każdy będzie mógł zwrócić uwagę na odpowiednie aspekty danej zabawki i na podstawie zebranych informacji zdecydować, czy będzie to opcja odpowiednia dla jego dziecka.

Dopasowanie do wzrostu, wagi oraz wieku dziecka

Naszym zdaniem to kwestia najważniejsza. Poszczególne samochody na akumulator dopasowane są do konkretnej wagi, wzrostu oraz wieku dziecka. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na te informacje, zanim zdecydujemy się na zakup. Fakt jest jednak taki, że nie powinniśmy decydować się na idealne dopasowanie – wręcz przeciwnie, w tym przypadku wskazane jest zachowanie odpowiedniego zapasu. Dzieci nie tylko rosną, ale również przybierają na wadze naprawdę szybko. Same samochody na akumulator nie należą do zabawek najtańszych, więc podczas zakupu powinniśmy się skupić na tym, aby dany model służył naszemu dziecku jak najdłużej.

https://zabawki-gry.pl/Samochody-na-akumulator,c,7

Z tego właśnie powodu maksymalna dopuszczalna waga oraz maksymalnym dopuszczalny wzrost dla zakupionej zabawki powinny być większe niż obecny wzrost i waga dziecka. Zaleca się, aby było to przynajmniej kilkanaście kilogramów i kilkanaście centymetrów więcej. Oczywiście sam samochód powinien być odpowiedni również dla starszych dzieci – w tym wypadku zalecamy wybranie takiego, który będzie odpowiedni dla użytkowników o przynajmniej dwa lata starszych. Dzięki temu będziemy pewni, że zabawka będzie nam służyć waśnie przez przynajmniej ten okres czasu. Oczywiście po nim, jeżeli będzie sprawa i nie zniszczona, można ja odsprzedać i zakupić nową.

Bezpieczeństwo naszego dziecka

Na pewno zależny nam również na tym, aby nasze dziecko było jak najbezpieczniejsze w takiej zabawce. Z tego powodu na samym początku powinniśmy zastanowić się nad maksymalną prędkością danego samochodu. W przypadku samochodów jednoosobowych prędkość ta może wynosi nawet 10 km/h. W przypadku tych dwuosobowych – będzie to zapewne około 6 km/h, oczywiście w sytuacji, gdy w samochodzie zasiądzie się dwójka dzieci. Nie można ukrywać, że 10 km/h to naprawdę sporo, zwłaszcza w sytuacji, jeżeli nasze dziecko nigdy wcześniej nie miało kontaktu z taką zabawką. W takim przypadku zalecamy jedną z dwóch opcji – albo zdecydowanie się na samochód, którego prędkość maksymalna jest mniejsza, albo zdecydować się na motor na akumulator. W przypadku motorów standardowo prędkości maksymalne są mniejsze i wynoszą około 6 km/h.

Warto również zakupić pojazd, który będzie wyposażony w funkcję soft start. Dzięki niej samochód na akumulator będzie ruszał powoli i płynnie, nie z pełną mocą, dzięki czemu dziecko będzie miało ułatwioną szansę na to, by sprawnie zapanować nad jego sterowaniem. Funkcja ta znów będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z zabawkami tego typu.

Na koniec warto również rozważyć opcję samochodu na pilota. Dzięki niemu będziemy mogli przejąć sterowanie nad pojazdem. Zwalnianie, zmiana kierunku jazdy czy nawet zatrzymanie pojazdu będą dzięki temu po prostu możliwe. Znów jest to opcja, która jest wskazana dla rodziców, których dzieci abo są naprawdę małe, albo nigdy wcześniej nie jeździły w zabawkach tego typu.

Rodzaje akumulator w samochodach

Oczywiście istnieje również naprawdę wiele opcji, jeżeli chodzi o zakup pojazdów z różnymi typami akumulatorów. Oczywiście im większa będzie jego pojemność, tym dłużej będzie mogła trwać zabawa, lecz również dłużej będzie trwało samo ładowanie akumulatora – należy pamiętać, że w tym przypadku może ono sięgać nawet ponad 20 godzin! Pamiętajmy natomiast, by zwróć również uwagę na napięcie – im będzie ono większe, tym możemy spodziewać się większej szybkości, która będzie mogła zostać osiągnięta przez dany pojazd. Najczęściej spotykane rozwiązania to m.in. pojedynczy akumulator 12V/7 Ah, podwójny akumulator 6V o pojemności 7 Ah oraz podwójny akumulator 12 V o pojemności 7 Ah.

Markowe pojazdy

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że gdy kupujemy samochód na akumulator, możemy zdecydować się na pojazd danej marki. Taką ofertę posiada m.in. sklep Zabawki-Gry.pl, który posiada pojazdy licencjonowane. Dzięki temu naszemu dziecku możemy zakupić samochód marki Ford, Toyota, Suzuki, ale również Ferrari czy Bentley! Naszym zdaniem zdecydowanie się na konkretną markę jest naprawdę istotne – w końcu już małe dzieci mogą albo posiadać jedną, ulubioną, albo mogą oczekiwać, że będą mieli samochód „jak tata”. W takim właśnie przypadku może się okazać, że Ford czy Toyota będą znacznie lepszym rozwiązaniem niż samochody znacznie bardziej luksusowych marek. Oczywiście przed zakupem, jeżeli nie mamy takiej wiedzy, warto dziecko o to zapytać lub dyskretnie podpytać – dzięki temu sprawimy mu jeszcze więcej radości.

Należy również wiedzieć, że w sprzedażny dostępna są nie tylko samochody ozdobione bajkowymi motywami (będzie to opcja idealna dla najmłodszych dzieci), ale równie samochody stricte w kolorze różowym, które okażą się idealną opcją dla części dziewczynek.

Samochody na akumulator można oczywiście zakupić w sklepie Zabawki-Gry.pl– mają oni niezwykle szeroki wybór w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą, a w razie pytań – do kontaktu z obsługą, która zawsze chętnie pomoże w wyborze zabawki idealnie dopasowanej do wymagań naszych i naszego dziecka.

autor/źródło: Zabawki-Gry.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski28 września 2019, 15:06,

Separatory amalgamatu – rodzaje, ceny, zastosowania

Separatory amalgamatu – rodzaje, ceny, zastosowania

Od 1 stycznia 2019 r. każdy gabinet stomatologiczny, który wykonuje lub czyści plomby amalgamatowe, musi posiadać specjalne urządzenie do usuwania tego typu resztek ze ścieków. Nosi ono nazwę separator amalgamatu. Z uwagi na wysoką toksyczność zawartej w amalgamacie rtęci oraz innych metali ciężkich (kadm, cynk), stosowanie filtrów lub osadników do ich wychwytywania ze ścieków powstających w gabinecie dentystycznym jest mocno zasadne.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Średni koszt zakupu separatora amalgamatu to ok 2 – 5 tysięcy złotych

Gabinety stomatologiczne są zobowiązane kupić separator amalgamatu oraz zamontować go we własnym zakresie. Przygotowaliśmy więc kilka praktycznych informacji, które pomogą jednostkom dentystycznym przejść przez ten proces łatwo, szybko i oszczędnie.

Usuwanie amalgamatu – rodzaje separatorów

Separatory amalgamatu można podzielić na 3 rodzaje:

  • separatory filtracyjne,

  • separatory sedymentacyjne,

  • separatory wirówkowe.

Separator amalgamatu z filtrem działa na zasadzie bariery mechanicznej, którą stanowi złoże w specjalnej obudowie. Cząstki amalgamatu są zatrzymywane na powierzchni i w przekroju filtra, który po zużyciu podlega unieszkodliwieniu. Utylizacja amalgamatu przeprowadzana jest przez wyspecjalizowaną firmę, która zgodnie z harmonogramem serwisowania, wymienia wkłady filtracyjne.

Zobacz również: Ekotu.pl radzi - Jaki separator amalgamatu?

Separator amalgamatu sedymentacyjny to urządzenie ze zbiornikiem osadowym, gdzie przez powolny przepływ ścieków, na dno osadnika opadają cięższe cząstki zanieczyszczeń, w tym drobinki wypełnienia. Usuwanie amalgamatu polega na okresowym czyszczeniu osadnika. Z uwagi na brak części wymiennych (ww. wkłady filtrujące), separatory amalgamatu w tej wersji są tańsze w utrzymaniu.

Ostatni rodzaj – separator amalgamatu wirówkowy – to wysoce wyspecjalizowany sprzęt, działający w oparciu o siłę odśrodkową. Wirówka pozwala na oddzielenie cząstek o różnej masie do osobnych zbiorniczków, dzięki czemu a bardzo dużą dokładnością jest w stanie oczyścić trafiającą do niej mieszaninę. Usuwanie amalgamatu tą metodą jest zdecydowanie najdroższe.

Separatory amalgamatu – ceny

Średni koszt zakupu separatora amalgamatu to ok 2 – 5 tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, czy kupowane przez nas urządzenie posiada zgodność z normą ISO 11143. Polecamy wziąć pod uwagę nie tylko koszt jednostkowy, ale także to, ile kosztuje utylizacja amalgamatu. Rocznie to około 1 000 – 2 000 zł. Zdecydowanie najtaniej i najrzadziej płaci się za serwis separatorów amalgamatu ze zbiornikiem sedymentacyjnym. Wymiany filtrów to oczywiście dodatkowy koszt, mają one także krótką żywotność.


Fot. Przykładowy separator amalgamatu

 

Zastosowanie separatora amalgamatu – dla kogo?

Na koniec zaznaczmy, że obowiązujące prawo nakłada obowiązek posiadania separatorów amalgamatu dla wszystkich, którzy pracują w ramach swojej praktyki z tym rodzajem wypełnienia. Jednostką kontrolną jest sanepid, który może w bardzo wnikliwy sposób sprawdzić prawidłowość montażu urządzenia, jego certyfikację, a także zawarte przez gabinet dentystyczny umowy na serwis separatorów amalgamatu oraz prowadzoną księgę serwisowania.

autor/źródło: ekotu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie