Informacje22 czerwca 2010, 00:00,

SALTO MORTALE TEATR STREFA CISZY W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na spektakl pod tytułem: SALTO MORTALE, w wykonaniu Teatru STREFA CISZY. Spektakl odbędzie się w sobotę 26 czerwca 2010 roku, o godzinie 22.30 na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Chyliczkowskiej 17 w Piasecznie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


SALTO MORTALE czarny cyrk na sześć fortepianów i dwunastu aktorów to poruszające widowisko, zainspirowane niezwykłą historią z końca II Wojny Światowej, kiedy to w niemieckim wówczas Szczecinie wojska sowieckie plądrując miasto zrabowały setki fortepianów, by wywieźć je do Związku Radzieckiego. Zgromadzone instrumenty ciągnęły się kilometrami wzdłuż torów kolejowych w oczekiwaniu na transport. Z niewiadomych przyczyn nigdy ich jednak stamtąd nie wywieziono. Porzucone i zapomniane niszczały przez lata, aż wreszcie rozpadły się zupełnie zabierając ze sobą fragment pamięci miasta oraz dawny porządek i kulturę. Za każdym z nich stała indywidualna ludzka tragedia, a wszystkie razem – zdewastowane i porzucone stały się symbolem kultury sprofanowanej przez potworności wojny. Zagrabione i porzucone fortepiany stały się symbolem kultury sprofanowanej przez potworności wojny. Teatr Strefa Ciszy powstał w 1993 roku w Poznaniu. Założycielem i liderem zespołu jest Adam Ziajski. Teatr specjalizuje się w spektaklach plenerowych, akcjach ulicznych i happeningach, które odwołują się silnie do kultury miejskiej i odważnie wkraczają w przestrzenie publiczne. Pełny opis spektaklu, zdjęcia, można obejrzeć na stronie internetowej: www.strefaciszy.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje22 czerwca 2010, 00:00,

Dni Tarczyna oraz rocznica Ochotniczej Straży Pożarnej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zapraszają na Dni Tarczyna 2010 połączone z uroczystością 110. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarczynie. Impreza odbędzie się 26-27 czerwca 2010 roku, na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. J. Stępkowskiego w Tarczynie. Oprócz wielu atrakcji, odbędzie się wystawa obrazów Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki, będzie wesołe miasteczko, gastronomia, a także wystawa sprzętu strażackiego. Na koniec wystąpi Golec uOrkiestra. Zapraszamy na Dni Tarczyna 2010.

Dni Tarczyna oraz rocznica Ochotniczej Straży Pożarnej

Dni Tarczyna 2010 program imprez:

26.06.2010
Godz. 21.00 -2.00 - Zabawa Ludowa. Gra zespół Impuls.
27.06.2010
14.30. - Msza św. Polowa
15.30. - Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn
17.30. - Koncert Romana Gerczaka - Zabrałaś mi lato...
19.00. - Występ kabaretu Ciach
20.15. - Wręczenie tytułu Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna
21.00. - Koncert zespołu Golec uOrkiestra.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie