Informacje12 października 2014, 20:34,

S7 Warszawa - Grójec w 2019 roku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Budowa długo oczekiwanego odcinka S7 Warszawa-Grójec ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 roku. Tak deklaruje strona rządowa w ogłoszonym w ubiegłym tygodniu Dokumencie Implementacyjnym do Strategii Rozwoju Transportu. Na taką wiadomość czekali członkowie inicjatywy Tak dla S7, samorządy oraz mieszkańcy Południa Aglomeracji Warszawskiej.

Odcinek S7 Warszawa-Grójec już od wielu lat był obiecywany przez władze. W grudniu 2011 roku ówczesny Minister Transportu Sławomir Nowak oświadczył na łamach Gazety Wyborczej, że będzie szukał funduszy na budowę dróg wylotowych z Warszawy, w tym na wspomnianą część S7. Czerwiec 2012 roku przyniósł przetarg na koncepcję programową fragmentu między Warszawą a Grójcem, który w grudniu tego samego roku został rozstrzygnięty na korzyść firmy Jacobs Polska Sp. z o.o. Jednak we wrześniu 2013 r. strona rządowa nadała priorytet Południowej Obwodnicy Warszawy, przesuwając na nią fundusze z innych inwestycji, w tym trasy S7. Kilka miesięcy po konsultacjach społecznych w lutym 2014, dotyczących koncepcji programowej drogi, GDDKiA zawarła dodatkową umowę z Jacobs Polska Sp. z o.o na opracowanie dodatkowych materiałów, pozwalających na realizację inwestycji etapami.

S7 Warszawa - Grójec w 2019 roku

W ogłoszonym pod koniec września Dokumencie Implementacyjnym do Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku) na liście priorytetów znalazł się odcinek S7 z Warszawy do Grójca. Przetarg na jego realizację wyznaczony został na pierwszy kwartał 2015 roku, a planowane zakończenie robót przewidziano na początku 2019 roku.

Po prawie trzech latach działania inicjatywy Tak dla S7, zebraniu blisko 7 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie przyśpieszenia budowy odcinka S7 Warszawa-Grójec i wielu naszych działaniach zmierzających to tego, aby długo obiecana S7 powstała, mamy powód do radości – podsumowuje Anna Kruszewska z inicjatywy Tak dla S7.

W działania zmierzające do przyśpieszenia budowy fragmentu S7 „Puławskiej bis” zaangażowane były samorządy gmin z południowej części aglomeracji warszawskiej, lokalne media, przedsiębiorcy oraz wiele osób prywatnych. Pisemna deklaracja jej powstania z wyznaczonymi konkretnymi datami, wzbudza więc entuzjazm i daje nadzieję, nie tylko lokalnym społecznościom. Na początku października 2014 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego zaapelował do Ministerstwa Infrastruktury i Regionu o wpisanie do Programu Budowy Dróg Krajowych budowy drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do węzła Zamienie. Jest to pierwszy fragment całej trasy S7, który w ogromnym stopniu odciąży kierowców, stojących godzinami w korkach na ulicy Puławskiej. Z punktu widzenia dynamicznie rozwijających się południowych przedmieść aglomeracji warszawskiej, ten fragment nie tylko zapewni szybkie połączenie drogowe ze stolicą. Wpłynie on także znacząco na rozwój infrastruktury w tej części aglomeracji, a co za tym idzie na powstanie nowych inwestycji i miejsc pracy.

Znalezienie się odcinka S7 Warszawa-Grójec w Dokumencie Implementacyjnym nie przekreśla naszych działań. Wciąż będziemy monitorować sytuację trasy. Działania Tak dla S7 zakończymy, gdy droga zostanie oddana do użytku– dodaje Anna Kruszewska

W najbliższym czasie członkowie inicjatywy Tak dla S7 planują złożyć w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju zebrane do tej pory podpisy pod petycją w sprawie przyśpieszenia budowy S7, aby pokazać jaką wagę ma trasa dla mieszkańców gmin położonych na południe od Warszawy, którzy na co dzień zmuszeni są zmagać się z korkami na ulicy Puławskiej. Dodatkowe informacje: www.takdlas7.pl

Anna Kruszewska - inicjatywa "Tak dla S7"

Tak dla S7 to inicjatywa, której celem jest doprowadzenie do powstania odcinka S7 Warszawa-Grójec. Jej członkowie od 2012 roku zbierają podpisy pod petycją skierowaną do Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury, prowadzą stronę internetową takdlas7.pl oraz profil na portalu Facebook https://www.facebook.com/TAK.DLA.S7 Do tej pory działania inicjatywy wsparły samorządy gmin leżących na Południu Aglomeracji Warszawskiej, lokalne media, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gmin Lesznowola, Piaseczno, Tarczyn, Radom i Grójec.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 października 2014, 14:30,

Dzień otwarty ZS nr 1 Wiadukt


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gimnazjalisto! Chcesz poczuć moc technologii, zaprogramować Kinect'a, a może stworzyć własną reklamę? Te i inne atrakcje czekają na Ciebie już 29 października 2014 roku (w środę) w godzinach 14.30-18.30, w murach najlepszej szkoły technicznej! U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na ul. Szpitalną do Zespołu Szkół nr 1, potocznie zwanym "Wiaduktem".

Dzień otwarty ZS nr 1 Wiadukt

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie