Informacje1 lutego 2008, 00:00,

S¡D REJONOWY W PIASECZNIE JUż OTWARTY


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W środę 30 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu Sądu i Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu lokalnego samorządu instytucja ta wróciła do Piaseczna po blisko 70 latach od momentu zniszczenia siedziby sądu w czasie II wojny światowej. Gospodarzami uroczystości otwarcia byli: Beata Waś Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie oraz Józef Zalewski Burmistrz Piaseczna.

S¡D REJONOWY I PROKURATURA REJONOWA W PIASECZNIE
kliknij, aby powiększyć zdjęcie Sądu Rejonowego w Piasecznie

Wartą 17 mln zł inwestycję w 70 proc. sfinansowała Gmina Piaseczno, która przekazała również grunt pod jej budowę. Takie zaangażowanie lokalnego samorządu jest ewenementem w skali kraju, co podkreślali zaproszeni na uroczystość goście, w tym Marian Cichosz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. – To istotne wydarzenie tworzy świetne warunki do pracy dla sędziów i prokuratorów. Jestem pewien, że poziom tej pracy będzie równie wysoki jak poziom tego dzieła – oświadczył wiceminister.

- Mimo niektórych sceptycznych głosów zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, gdyż – jestem o tym przekonany - na obecności sądu w naszym mieście skorzystają wszyscy mieszkańcy – powiedział Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski. Podkreślił równocześnie ogromne zasługi byłego Burmistrza Piaseczna Mariana żukowskiego oraz Radnych poprzednich kadencji, którzy byli orędownikami budowy tego obiektu.

Po swoim wystąpieniu Burmistrz Piaseczna, przekazał na ręce Prezes Sądu Okręgowego symboliczny klucz "do spraw ludzkich". Następnie gospodarze wraz z ministrem Marianem Cichoszem i szefem warszawskiej prokuratury okręgowej Andrzejem Janeckim dokonali przecięcia wstęgi i zaprosili wszystkich do zwiedzania budynku. Goście mieli okazję obejrzeć pomieszczenia biurowe, pokoje dla świadków i zatrzymanych, sale rozpraw, w tym salę z wydzielonym przez kuloodporne szyby miejscem dla oskarżonych. Gmach Sądu Rejonowego w Piasecznie, posiada cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W piaseczyńskim sądzie zatrudnionych jest 13 sędziów, a jego prezesem została Małgorzata Kosicka. W budynku mieści się także prokuratura rejonowa, która przeniosła się tu z dotychczasowej siedziby przy ul. Wojska Polskiego. Sąd Rejonowy, który obsługuje mieszkańców gminy Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola oraz Prażmów czynny jest w godz.: pon. 8:30 - 15:00, wt-pt 8:30 - 18:00. Mieści się przy ul. Kościuszki 14, w pobliżu urzędu miasta oraz komendy powiatowej policji. W strukturze Sądu Rejonowego w Piasecznie działają: I Wydział Cywilny, II Wydział Karny, III Wydział Rodzinny i Nieletnich, IV Wydział Ksiąg Wieczystych. Telefon do informacji ogólnej: (022) 703 78 00.
autor/źródło: £ukasz Wyleziński - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 lutego 2008, 00:00,

Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Lesznowola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Uczniowski Klub Sportowy Iwiczna, Uczniowski Klub Judo 225, ZOPO Lesznowola, oraz Urząd Gminy w Lesznowoli zapraszają na IV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola Turniej Rankingowy WMZJ. Turniej Judo odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w £azach, przy ul. ks. Słojewskiego 1, Wólka Kosowska. Celem turnieju, jest popularyzacja judo jako olimpijskiej sztuki walki, krzewienie sportu wśród dzieci i młodzieży, wymiana kontaktów międzynarodowych. Na Turniej Judo zostały zaproszone drużyny z: Litwy, £otwy, oraz Czech. Zapraszamy na Turniej Judo.

IV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola program:
08:30-09:30 Ważenie dziewczęta i chłopcy i data urodzenia w latach 96-97.
10:30 Walki eliminacyjne. Walki finałowe i dekoracja w trakcie turnieju.
13:30-14:15 Ważenie młodziczki i młodzicy i data urodzenia w latach 94-95.
15:00 Walki eliminacyjne. Walki finałowe i dekoracja w trakcie turnieju.
19:00 Zakończenie IV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola.

Podczas IV Międzynarodowego Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, przewidziane zostały nagrody. Turniej indywidualny: za miejsca 1-3 medale, za miejsca 1-5 dyplomy, puchar dla najlepszej zawodniczki, zawodnika turnieju. Punktacja drużynowa dla najlepszych ekip: za miejsca 1-3 puchary, za miejsca 1-5 dyplomy. Sędziowie turnieju, zostali powołani przez Warszawsko Mazowiecki Związek Judo www.judo.federacjasportu.pl ¬ródłem informacji o IV Międzynarodowym Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, jest Serwis Informacyjny Judo: www.judoinfo.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński LESZNOWOLA
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie