Informacje8 grudnia 2008, 00:00,

S£AWEK JASKU£KE TRIO - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 9 grudnia 2008 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi: S£AWEK JASKU£KE TRIO, w składzie: Sławomir Jaskułke (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Krzysztof Dziedzic (perkusja). Wstęp na jazzowy koncert 15 zł. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Jazzowy Wtorek do MGOK Piaseczno.

Sławomir Jaskułke jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz laureatem V Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach, I nagrody i nagrody dla najlepszego instrumentalisty IV Ogólnopolskiego konkursu Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni. Jest również zdobywcą Klucza do Kariery XXVII Pomorskiej Jesieni Jazzowej oraz nagrody Stowarzyszenia Polskich Melomanów w £odzi w kategorii Nowa Nadzieja 2001. Otrzymał nagrodę programu Pegaz w kategorii muzyka za osiągnięcia artystyczne w 2001 r. Jest zwycięzcą JAZZ TOP 2001 i 2002 magazynu JAZZ FORUM w kategorii Nadzieja Roku. Współpracował m.in. z: Davidem Murrayem, Erikiem Vloeimansem, Furio di Castri, Davidem ‘Fuzz’ Fuczyńskim, Maciejem Sikałą, Wojtkiem Staroniewiczem, Jackiem Kochanem, Tymonem Tymańskim. Jest członkiem kwartetu Zbyszka Namysłowskiego, a także liderem własnego tria, które z powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą (Afryka, Brazylia, Izrael, Czechy, Ukraina, Rosja, Niemcy, Ausrtia, Szwecja, Szwajcaria, Włochy). Przyjdź na Sławek Jaskułke Trio.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 grudnia 2008, 00:00,

Wystawa zwyczaje i obrzędy świąteczne Muzeum Piaseczno

Muzeum Regionalne Piaseczno serdecznie zaprasza na wystawę: W DZIEń BOżEGO NARODZENIA. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną zwyczaje i obrzędy świąteczne. Wystawa potrwa od 11 grudnia 2008 roku do 11 stycznia 2009 roku. W czasie trwania wystawy w muzeum odbywać się będą zajęcia warsztatowe przybliżające tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia skierowane są do przedszkoli (5-6 latki) oraz szkół podstawowych (kl. I-IV). Warsztaty prowadzone będą przez etnografa. Zajęcia trwają 1,5 h. Koszt: 5 zł/os. Terminy zajęć: 12.12.2008, 17.12.2008, 18.12.2008, 19.12.2008 o godz.12:00. Rezerwacja zajęć: Muzeum Regionalne Plac Piłsudskiego 10 w Piasecznie, tel. 022 737 23 99. Serdecznie zapraszamy do piaseczyńskiego Muzeum!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno