Informacje3 marca 2012, 00:00,

Ryszard Rynkowski zaśpiewa dla pań w £azach

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet, podczas którego wystąpi RYSZARD RYNKOWSKI. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 marca 2012 roku o godz. 17.00 na sali sportowej w ZS w £azach, przy ul. Ks. Słojewskiego 1. Wstęp wolny. Zapraszamy!

RYSZARD RYNKOWSKI W £AZACH

autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje3 marca 2012, 00:00,

Jurek Jagoda Trio zagra w KDK Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na niedzielny koncert jazzowy, podczas którego wystąpi JUREK JAGODA TRIO. Koncert odbędzie się 4 marca 2012 roku, o godzinie 16.00 w KDK, przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Bilety: 10 zł do nabycia w KDK, lub w dniu imprezy. Zespół Jurek Jagoda Trio wystąpi w składzie: Jurek Jagoda - fortepian, Marek Ałaszewski - bas, kontrabas, Paweł Gębicki - perkusja.

Jurek Jagoda Trio

Zespół Jurek Jagoda Trio ( JJT) zadebiutował na polskiej scenie w 2010 roku płytą "Songs Without Words". Album został własnym wydawnictwie SOU Production i spotkał się z przyjaznym odbiorem ze strony publiczności na koncertach i słuchaczy w różnych zakątkach świata. Projekt otrzymywał pozytywne recenzje w prasie muzycznej m.in. w Jazz Forum i Audio oraz jako jedyny polski krążek otrzymał nominację w rankingu "Album sof The Year 2010" brytyjskiego czasopisma Jazzwise. Znalazł się na liście dziesięciu albumów wytypowanych przez brytyjskiego krytyka jazzowego Stuarta Nicholsona.

Liderem i autorem kompozycji muzycznych w zespole jest grający na fortepianie i instrumentach klawiszowych Jurek Jagoda. Na instrumentach basowych gra Marek Ałaszewski Junior, a na perkusji Paweł Gębicki. Kolejny autorski projekt zatytułowany „Liberated” został zrealizowany w tym samym składzie i stanowi pewną kontynuacje. Muzyka tym razem jest równie melodyjna i wyrazista, ale utwory są generalnie dłuższe i bardziej rozmalowane. Jest energetycznie, subtelnie i więcej powietrza. Strona: www.jurekjagoda.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna