Informacje20 kwietnia 2011, 00:00,

Rynek w Piasecznie będzie piękniejszy jeszcze tej wiosny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już wkrótce na piaseczyńskim rynku pojawią się nowe elementy zieleni, do końca maja ustawione zostaną ławki, zaś w czerwcu zainstalowane zostaną kolejne elementy małej architektury. - Odrestaurowany rynek musi jak najszybciej zacząć służyć mieszkańcom - deklaruje burmistrz Zdzisław Lis. - Niestety pl. Piłsudskiego zastałem bez koncepcji zieleni i odpowiednich rozwiązań małej architektury, dlatego podjąłem szybkie działania aby już tej wiosny nasi mieszkańcy mogli w pełni korzystać z uroków tego miejsca - dodaje burmistrz.

Aby zachęcić mieszkańców i turystów do odwiedzania i spędzania wolnego czasu na rynku gmina uruchomiła po zimowej przerwie fontannę oraz wydaje pozwolenia na wystawianie ogródków restauracyjnych. Z takiej możliwości skorzystali już pierwsi restauratorzy oraz kawiarnia.

Rynek w Piasecznie piękniejszy jeszcze tej wiosny

12 kwietnia na placu zaprezentowane zostały różne elementy małej architektury, spośród których wybrane zostały najbardziej pasujące do charakteru tego miejsca. Przed pasem zieleni od strony ul. Sierakowskiego, przed ulicą po północnej stronie placu oraz przed Muzeum Regionalnym ustawione zostaną ławki, zbudowane z lakierowanego, egzotycznego drewna tauari. Do połowy czerwca mają być również zamontowane kosze na śmieci i słupki drogowe. Z myślą o pasjonatach dwóch kółek zamontowane zostaną dwa stojaki na rowery.

W ramach rewitalizacji rynek zyska nową zieleń. Wkrótce oprócz istniejących drzew pojawi się roślinność krzewiasta i okrywowa, odporna na choroby, zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Oko cieszyć będą m.in. tawuły, runianki japońskie, berberysy, cisy i jałowce. Planowane jest też posadowienie wzdłuż ciągów komunikacyjnych mis z zielenią.

Gmina, chcąc zadbać o bezpieczeństwo przebywających na placu osób, planuje instalację kamery monitoringu miejskiego, a także spowolnienie ruchu na odcinku ul. Kościuszki, co jest istotne zwłaszcza w czasie imprez, które mają się cyklicznie odbywać na rynku.

Zapraszamy na nowy, zrewitalizowany rynek. Wierzymy, że dzięki naszym staraniom przypadnie on Państwu do gustu i będzie służył jako przyjazne i estetyczne miejsce rekreacji i wypoczynku.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje21 kwietnia 2011, 00:00,

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych z CMP


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Z okazji zbliżających się Świąt Centrum Medyczne CMP życzy wszystkim naszym Pacjentom, Klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym, naszym Partnerom zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. życzymy również radosnego, pełnego słońca wiosennego nastroju, przyjemnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja!
autor/źródło: Zespół Centrum Medycznego CMP
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie