Informacje7 lipca 2007, 00:00,

Rynek Miejski w Piasecznie - Skwer Kisiela Piaseczno

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was o tym, że trwają dyskusje nad wyglądem rynku miejskiego w Piasecznie. Cały projekt odnowienia Skweru Kisiela rodzi się w wielkich bólach. W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 13) pojawiła się kolejna wzmianka na temat postępu prac przy opracowywaniu koncepcji zagospodarowania Skweru Kisiela w Piasecznie.

Rynek Miejski w Piasecznie - Skwer Kisiela Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Według informacji podanych w gazecie Nad Wisłą, prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się remont skweru Stefana Kisielewskiego "Kisiela" w Piasecznie. Przedstawiciele samorządu lokalnego spotkali się ostatnio z projektantem i poinformował go, że nie interesują ich drobne zmiany. Samorząd Gminy Piaseczno chce, żeby było to miejsce ładne, służące wypoczynkowi, oraz funkcjom kulturalnym. Na skwerze ma powstać ciekawa kształtem fontanna, a także mają zostać poszerzone schody, które będą służyły za widownię podczas piaseczyńskich teatraliów. Oprócz tego dowiadujemy się, że rzeźbiarz Józef Wilkoń z Zalesia ma wyrzeźbić piaseczyńskiego kozła, który ozdobi jeden z trawników skweru kisiela. Wystrój placu uzupełnią m.in. kamienne ławki.

Informacja w naszym serwisie powiązana tematycznie: Rynek Miejski w Piasecznie (2007-03-27). Zdjęcie użyte w informacji zostało przez nas zrobione podczas Festynu Przystanek Piaseczno. Z niecierpliwością czekam na remont Rynku Miejskiego w Piasecznie, który mam nadzieję, że po odnowieniu będzie na miarę Kisiela.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje8 lipca 2007, 00:00,

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet w Piasecznie

W Piasecznie przybywa nowych bloków, sprowadzają się do naszego miasta nowe osoby, gdzie większość stanowią ludzie młodzi z dziećmi. W związku z tym, pojawia się również spore zapotrzebowanie na żłobki i przedszkola. Już we wrześniu 2007 nastąpi otwarcie nowego przedszkola, które zlokalizowane będzie przy ulicy Nadarzyńskiej 54 w Piasecznie.

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet Piaseczno

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet w Piasecznie zostało zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej wymogami dla tego typu placówki. W budynku przedszkola Piruet planowane są piękne, kolorowe sale dydaktyczne dla dzieci oraz sala taneczna wyposażona w lustra. W przedszkolu będzie także duża kuchnia, w której od września będą przygotowywane posiłki dla dzieci. Bezpośrednio przy budynku przedszkola, znajdować się będzie plac zabaw dla przedszkolaków.

Przedszkole Piruet, będzie czynne w godzinach od 7:30 do 18:00 i prowadzić będzie cztery oddziały dla następujących grup wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki (zerówka). Czesne w przedszkolu Piruet wynosi 800 złotych. W ramach czesnego przedszkole Piruet proponuje: zajęcia z tańca, baletu, rytmiki, języka angielskiego i gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami gimnastyki korekcyjnej. Więcej informacji w sprawie przedszkola udziela: Katarzyna Kras Duszkiewicz, do której kontakt znajdziecie na stronie przedszkola: www.piruet.com.pl oraz poniżej w kontakcie.

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet
ul. Nadarzyńska 54