Informacje25 maja 2014, 20:53,

RUZICA - ZESPÓŁ FOLKOWY Z BRZEŚC


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


RUZICA INFO Ruzica (w.jęz. serbskim oznacza róża) Na co dzień ćwiczą w małym prywatnym domu w Brześcach. Jest ich dziewięciu i marzy im się podbić świat grając polski folk inspirowany twórczością Gorana Bregovicia. Radosną muzyką chcą promować też region. Czy im się uda zależy m.in. od tego czy przekonają mieszkańców naszego powiatu do swojego projektu.

RUZICA ZESPÓŁ FOLKOWY Z BRZEŚC


Grupa powstała z inicjatywy Christiana Broniarza, Jarka Kucharczyka i Miłosza Gawryłkiewicza. Autorką wszystkich tekstów do albumu RUZICY jest Dorota Broniarz. Lider projektu, a także autorka tekstów mieszkają w powiecie piaseczyńskim, na co dzień zamieszkują gminę Góra Kalwaria. To oni poświęcili swoje mieszkanie w Brześcach na salę prób, gdzie zespół spotyka się regularnie na próbach. Utwory do albumu komponowane są wspólnie przez Dorotę Broniarz, Jarka Kucharczyka i Miłosza Gawryłkiewicza. Ten ostatni zajmuje się także aranżacją utworów RUZICY.

RUZICA ZESPÓŁ FOLKOWY Z BRZEŚC


Aktualnie zespół jest na etapie nagrywania materiału dźwiękowego do swojego pierwszego albumu, którego zapowiedzią jest singiel pt. "Śpij". Premiera tego singla miała miejsce niedawno tj. 19 maja br. w internecie. Materiał na płycie będzie wyłącznie autorski. W projekcie biorą udział profesjonalni muzycy. Stylistyka skierowana jest w stronę folku. Skład instrumentalny będzie taki jak w oryginalnych orkiestrach bałkańskich. Powstanie zespołu zainspirowane zostało orkiestrą i twórczością Gorana Bregovica oraz innymi orkiestrami bałkańskimi, w których zakochali się od pierwszego usłyszenia muzycy RUZICY.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

RUZICA ZESPÓŁ FOLKOWY Z BRZEŚC


Zespołowi marzy się, aby RUZICA stała się kapelą z prawdziwego zdarzenia i formacją eksportową promującą na wysokim poziomie artystycznym Polskę oraz Europę na całym świecie, ale także nasz podwarszawski region. Poprzez doświadczenie całej grupy, a zarazem każdego muzyka z osobna są w stanie zapewnić, że nowy album będzie bardzo wartościowym i nietuzinkowym produktem. Ciekawym dla ucha i ambitnym muzycznie.

Duży 9-cio osobowy skład muzyków w przewadze grających na instrumentach dętych to z pewnością wielki atut zespołu. W zespole RUZICA rolę popularnej gitary basowej przejęła tuba, zamiast perkusji mamy darabukę i wielki bęben, w miejsce gitary wszedł turecki instrument baglama saz oraz mandolina. Rolę popularnych instrumentów harmonicznych (instr. klawiszowe) przejęły instrumenty dęte. Przygotowywany materiał będzie zapewne nietypowy, świeży, brzmiący folkowo (dużo polskich, bałkańskich elementów etnicznych).


Skład zespołu Ruzica: Jasiek Radwan – wokal, Christian Broniarz – saksofon, Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka, Jarek Kucharczyk - gitara, baglama saz, mandolina, Marcin Muras - sakshorn tenorowy, Kuba Marszałek - sakshorn tenorowy , Piotr Wróbel - tuba, helikon, Bogusz Wekka - darabuka, bongosy, Piotr Gliński – beben. Link do FB: www.facebook.com/Ruzica.CBI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Podaj swoje imię, 16 lipca 2019
grają cudnie, dziś byłam na koncercie w Siedlcach :)
Informacje25 maja 2014, 21:31,

Wieczór dla Mojej Mamy w Mysiadle, Nowej Iwicznej i Wólce Kosowskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli wraz z najmłodszymi uczestnikami zajęć serdecznie zaprasza wszystkie Mamy na Wieczór dla Mojej Mamy, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 26 maja 2014 roku o godz. 18.00. Ten wyjątkowy wieczór umilą Mamom występy dzieci w świetlicach GOK Lesznowola w Mysiadle, Nowej Iwicznej i Wólce Kosowskiej. Wstęp wolny. W programie m.in.: gorące życzenia, występy, własnoręcznie wykonane piękne upominki, rozmowy przy wspólnym stole pełnym słodkości i uśmiechu. Serdecznie zapraszamy!

WIECZÓR DLA MOJEJ MAMY W MYSIADLE, NOWEJ IWICZNEJ I WÓLCE KOSOWSKIEJ
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie