Informacje29 października 2013, 00:00,

Ruszyło bezpłatne czipowanie psów i kotów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

W gminie Konstancin-Jeziorna rozpoczęła się akcja bezpłatnego znakowania psów i kotów. Mikroczip może pomóc m.in. w odnalezieniu pupila w przypadku jego zaginięcia lub kradzieży. Miniaturowy procesor wszczepiany jest pod skórę zwierzęcia. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a wykonuje go weterynarz. Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa lub kota jest wypełnienie przez jego właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania zwierzęcia i okazanie aktualnej książeczki szczepień - pies powinien być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Ruszyło bezpłatne czipowanie psów i kotów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Po zaczipowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal (www.safe-animal.eu), co może być bardzo pomocne m.in.w odnalezieniu pupila w przypadku jego zaginięcia lub kradzieży. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (tel. 22-717-53-68 wew. 109/110) lub u lekarzy weterynarii biorących udział w akcji. Bezpłatne znakowanie psów i kotów finansuje UMiG Konstancin.

Poniżej lista lecznic, w których można dokonać bezpłatnego czipowania:
1. Lecznica Weterynaryjna Bielawa
Bielawa, ul. Lipowa 1D, 05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-754-39-19

2. Lecznica Weterynaryjna Anda
ul. Długa 8, 05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-754-09-75

3. Przychodnia Weterynaryjna Anima
ul. Bielawska 15 lok. 35, 05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-756-28-59

4. Gabinet Weterynaryjny Małgorzata £ukaszewicz
ul. Piłsudskiego 10, 05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-756-42-87

5. Klinika Weterynaryjna WetMedyka24 - Tomasz Kalinowski, Konrad Kowalczyk
ul. Pułaskiego 103, 05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. 22-462-44-62.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje29 października 2013, 00:00,

GRAżYNA DOBROń W KLUBIE KLASY KOBIET

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie KKK, które odbędzie się 29 października 2013 roku o godz. 19:00 w Przystanku Kultura, przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Podczas najbliższego spotkania, odbędzie się spotkanie z panią Grażyną Dobroń (dziennikarka programu 3 Polskiego Radia). Wstęp wolny. Zapraszamy na wtorkowe spotkanie Klubu Klasy Kobiet w Piasecznie.

GRAżYNA DOBROń W KLUBIE KLASY KOBIET

Grażyna Dobroń - dziennikarka radiowej Trójki, promotorka zdrowego i świadomego życia, od wielu lat prowadzi audycje Dobronocka oraz Instrukcja obsługi człowieka. Urodziła się, by zdrowo żyć, kochać siebie i ludzi, pomagać i służyć im. Jest polonistką. Jej specjalność to literatura romantyczna - ona pasuje do jej charakteru - może dlatego jest emocjonalna, z otwartym sercem ale "nie cierpi za miliony". Ma szczęście - robi to, co lubi, ćwiczy jogę, zdrowo je i cieszy się z każdego dnia. Jej tybetańskie imię - Klejnot Dobroci, a w Bractwie Walońskim w Szklarskiej Porębie ma tytuł czerwonej wiedźmy walońskiej (wiedźma to ta, która wie). Pokazuje dobrą stronę człowieka i dobrą stronę życia.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno