Informacje30 czerwca 2017, 19:47,

Rusza remont drogi wojewódzkiej nr 721 w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Rozpoczyna się długo oczekiwana przez mieszkańców Piaseczna modernizacja ul. Okulickiego. Inwestycja ma być gotowa już w lutym 2019 r. Koszt przebudowy drogi to aż 22 mln zł, a pieniądze na jej modernizację w całości pochodzą z budżetu Mazowsza. Dziś w Piasecznie odbyło się symboliczne wbicie łopaty.

RUSZA REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W PIASECZNIE

– To nie tylko ważny, ale przede wszystkim długo oczekiwany projekt. Cieszę, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa mogliśmy w tym roku przeznaczyć środki na jego realizację. Ale to nie koniec. Jedną z kolejnych inwestycji na terenie powiatu piaseczyńskiego i samego Piaseczna będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem S7. Jest to II etap inwestycji na drodze 721. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odcinka drogi od Piaseczna do Konstancina Jeziorny, na którym aktualnie trwają prace projektowe. Łącznie planujemy przebudować i wybudować ponad 17 km dróg wojewódzkich w tym rejonie – podkreślił marszałek Adam Struzik

Korzyści dla wszystkich

– Mam satysfakcję, że przebudowana zostanie jedna z głównych arterii komunikacyjnych w naszym mieście, łącząca naszą gminę z okolicznymi miejscowościami. Jest to pierwszy etap inwestycji, natomiast kluczowa jej część, czyli przebudowa skrzyżowania Puławskiej z Okulickiego, jeszcze przed nami. Gmina we współpracy z GDDKiA wspólnie przygotowuje projekt przebudowy tego głównego skrzyżowania w mieście – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. – Droga wojewódzka nr 721 to droga ważna również ze względu na obsługę komunikacyjną firm i zakładów przemysłowych zlokalizowanych tuż przy ul. Okulickiego, których rozwój wzmacniać będzie markę Piaseczna jako miasta nowoczesnego i dogodnego dla rozwoju biznesu. Zanim jednak cieszyć się będziemy bezpieczną i gładką ul. Okulickiego, bardzo proszę mieszkańców o cierpliwość, gdyż czekać nas będą utrudnienia w ruchu. Liczę na dobrą współpracę z wykonawcą w kwestii informowania mieszkańców o wszelkich zmianach komunikacyjnych – dodaje.

RUSZA REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W PIASECZNIE

Planowana inwestycja obejmie odcinek ul. Okulickiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską w Piasecznie. Wykonana zostanie nowa dwujezdniowa droga na odcinku 2 km wraz z odwodnieniem. Powstaną zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe. Istniejące, stare chodniki zastąpią nowe. Wybudowane zostaną także zatoki autobusowe. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych na przejściach dla pieszych powstaną azyle. Projekt obejmuje także przebudowę i budowę nowej sygnalizacji świetlnej. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego.

Z remontu wyłączone będzie skrzyżowanie z drogą krajową nr 79 (Armii Krajowej) wraz ze skrzyżowaniem ul. Okulickiego z ul. Wojska Polskiego.

Pierwsze prace

– Budowę rozpoczynamy od prac przygotowawczych związanych z poszerzeniem istniejącej jezdni. Wtedy wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. W pierwszej kolejności roboty rozpoczniemy od budowy kanalizacji wzdłuż istniejącej jezdni – komentuje Jarosław Godlewski, menadżer projektu, Skanska. – Prace na budowie rozpoczną się w drugiej połowie lipca. Do tego momentu prowadzone będę działania związane m.in. z organizacją biura i zaplecza budowy. W tym czasie będziemy także przygotowywać projekt tymczasowej organizacji ruchu. Remontowany odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. – informuje. – Ponieważ bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz naszych pracowników jest dla nas priorytetem, prace będziemy prowadzić w taki sposób, by nie były zbytnio uciążliwe. Dla pieszych i kierowców wyznaczymy objazdy oraz wytyczymy tymczasowe ciągi piesze. Zadbamy także o właściwe oznakowanie remontowanego odcinka. O wszelkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco – dodaje.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

RUSZA REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W PIASECZNIE

Mała Obwodnica Warszawy

Droga wojewódzka nr 721 jest jedną z ważniejszych dróg w warszawskim węźle drogowym. Stanowi element tzw. Małej Obwodnicy Warszawy, która łączy podwarszawskie gminy. Największe znaczenie komunikacyjne ma po lewej stronie Wisły. Pomiędzy Nadarzynem a Konstancinem przenosi ruch o znacznym natężeniu, przekraczającym jej przepustowość.

Przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze 721. – Na potrzeby inwestycji pozyskaliśmy niemalże 3 ha gruntów za kwotę blisko 12 mln zł. Inwestycje na drogach okołowarszawskich są kosztownymi i trudnymi przedsięwzięciami z uwagi na zwartą zabudowę i tereny wysoko zurbanizowane. Są jednak priorytetem dla samorządu województwa. Od paru lat trwają prace projektowe, które w niedalekiej przyszłości usprawnią ruch na drogach dojazdowych do stolicy – mówi Zbigniew Ostrowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Monika Burdom - Rzeczniczka Prasowa Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich
Marta Milewska - Rzeczniczka Prasowa Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 lipca 2017, 13:00,

90-lecie OSP Nowa Wola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1 lipca 2017 r. godz. 15.00 odbędą się uroczystości z okazji 90-lecia OSP Nowa Wola. Miejsce: teren przy strażnicy OSP w Nowej Woli. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Woli, Sołectwo Nowa Wola, GOK, ZOPO, CS, MZPwGL, JARPER. W imieniu wszystkich Organizatorów zapraszamy!

90-LECIE OSP NOWA WOLA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie