Informacje1 listopada 2015, 08:00,

Rusza policyjna akcja Znicz 2015

W najbliższych dniach rozpocznie się policyjna Akcja "Znicz". Na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

Rusza policyjna akcja Znicz 2015

W ramach policyjnej akcji "Znicz 2015" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci, a także trzeźwość kierowców. Mundurowi przypominają także kierowcom, by zwracali uwagę na znaki drogowe, możliwa jest bowiem czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność podczas jazdy oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Swój apel policjanci kierują też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza.

AKCJA ZNICZ

Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy i refleksji. Niestety jest to także czas zwiększonej aktywności przestępców. W trosce o bezpieczeństwo policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicy.

wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9443
Informacje27 października 2015, 18:11,

Wypłyń na głębię - wystawa z rejsu Pogorią na rynku w Piasecznie

Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno przygotowało wspólnie z Katolicką Szkołą Pod Żaglami wystawę zdjęć z tegorocznego rejsu Pogorią, w którym udział wzięli piaseczyńscy wolontariusze. Za nami pierwsza edycja Katolickiej Szkoły Pod Żaglami. W maju kilkudziesięciu uczniów, wolontariuszy z piaseczyńskich szkół oraz szkoły w Prażmowie w ramach nagrody za zaangażowanie w wolontariat popłynęło w rejs dookoła Europy legendarnym polskim żaglowcem „Pogoria”. Relacja zdjęciowa z tej fantastycznej podróży prezentowana będzie do końca listopada na rynku w Piasecznie. – Wystawa ma z jednej strony podzielić się naszymi wrażeniami z przygody na morzu, ale przede wszystkim chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do udziału w kolejnej edycji, która właśnie się rozpoczyna – mówi Marcin Kluczyk, koordynator i pomysłodawca projektu.

Wypłyń na głębię - wystawa z rejsu Pogorią na rynku w Piasecznie

Ideą jaka przyświeca projektowi jest promocja wolontariatu, zwrócenie młodzieży uwagi na pomoc drugiemu człowiekowi oraz zaangażowanie w projekty społeczne. Realizując te cele zdobywa się punkty, a te decydują o ewentualnym udziale w rejsie, który jest specjalną nagrodą. – Jest nagrodą nieprzypadkową. Widziałem jak młodzi ludzie zmieniają się, jak dorośleją podczas rejsu i poznają znaczenie słów odpowiedzialność, współpraca, zaufanie. Tak kształci morze. Wspaniale było z tak fantastyczną młodzieżą spędzić wspólnie czas podczas tej miesięcznej przygody – dodaje Marcin Kluczyk ze Stowarzyszenia Wypłyń na głębię.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wypłyń na głębię - wystawa z rejsu Pogorią na rynku w Piasecznie

Zapisy do II edycji Katolickiej Szkoły Pod Żaglami oraz regulamin na stronie www.kspz.org.pl Nabór trwa od 1 listopada do końca 2015 roku.

Redakcja, 16 lipca 2019
wystawy http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9427&start=15