Informacje22 grudnia 2018, 14:51,

Rusza lodowisko w Górze Kalwarii

22 grudnia 2018 roku rusza kalwaryjskie lodowisko i będzie można pojeździć na łyżwach na miejskim lodowisku. 22 grudnia lodowisko będzie otwarte od 10.00 do 21.00. Od poniedziałku do piątku lodowisko czynne będzie od 16.00 do 21.00. Natomiast w weekendy od 10.00 do 21.00. W okresie świątecznym będzie obowiązywał inny grafik. Jak poinformował na swoim profilu na facebooku dyrekor OSiR-u Paweł Maciejewski wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Zapłacić jednak trzeba będzie za wypożyczenie łyżew.

RUSZA LODOWISKO W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

RUSZA LODOWISKO W GÓRZE KALWARII

Informacje19 grudnia 2018, 07:00,

Odbiór odpadów od 1 stycznia 2019 roku Piaseczno

Gmina Piaseczno uprzejmie informuje, że do 31 marca 2019 r. nie ulegną zmianie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami jak również zasady gromadzenia odpadów, tzn: odpady zmieszane wrzucamy do oznaczonego pojemnika dowolnego koloru odpady selektywne „suche” wrzucamy do żółtego lub oznaczonego pojemnika dowolnego koloru lub żółtego worka odpady szklane wrzucamy do zielonego lub oznaczonego pojemnika dowolnego koloru lub zielonego worka odpady biodegradowalne wrzucamy do oznaczonego worka dowolnego koloru z wyjątkiem zielonego i żółtego o pojemności max. 120 l. Nie zmienią się też firmy odbierające odpady komunalne z terenu Gminy Piaseczno, tzn: sektory 1 i 2 będą obsługiwane przez firmę PUK Piaseczno Sp. z o.o. sektor 3 będzie obsługiwany przez firmę PPHU Lekaro Worki do selektywnej zbiórki (żółte i zielone) dostarczane są przez wykonawcę na zasadzie 1:1, natomiast worki na odpady bio właściciel posesji zapewnia we własnym zakresie. Odpady należy udostępnić przed godziną 07:00 w dniu odbioru odpadów. Jednocześnie informujemy, że wyznaczone dni tygodnia odbioru odpadów oraz częstotliwość ich wywozu ustalone we wcześniejszych harmonogramach nie ulegną zmianie w okresie do 31 marca 2019 roku. Terminarze odbioru są dostępne na stronie internetowej www.odpady.piaseczno.eu oraz w Wydziale Gospodarki Odpadami przy ul. Wojska Polskiego 54 w Piasecznie a także w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Dodatkowo zawiadamiamy, że od 1 kwietnia 2019 r. na terenie Gminy Piaseczno zacznie obowiązywać nowy system selektywnej zbiórki odpadów, który wprowadzi podział odpadów na pięć frakcji: papier, plastik, szkło, bio oraz odpady zmieszane. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Odpadami pod numerami telefonów: (22) 736-29-83, 736-29-84, 736-29-88 bądź mailowo: go@piaseczno.eu.