Informacje5 czerwca 2014, 19:00,

Runda południowoamerykańska - Wenezuela, Brazylia, Kolumbia - Klub Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Gosi i Marcina Złomskich pn.: Runda południowoamerykańska – Wenezuela, Brazylia, Kolumbia. Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 czerwca 2014 roku o godz. 19.00 w KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników i sympatyków różnych podróży na spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.

RUNDA POŁUDNIOWOAMERYKAŃSKA – WENEZUELA, BRAZYLIA, KOLUMBIA - KLUB PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Gosia i Marcin Złomscy: Runda południowoamerykańska – Wenezuela, Brazylia, Kolumbia
Wenezuela to kraj niezwykłych krajobrazów: barwnych tęczy na tle najwyższego wodospadu na świecie, sawanny na Wyżynie Gujańskiej, rozlewisk rzeki Orinoko i gór, których płaskie szczyty otula mgła. Są to słynne tepui – olbrzymie płaskowyże o pionowych ścianach, przypominające swym wyglądem góry stołowe. Te najstarsze skały na Ziemi to pozostałość prakontynentu Gondwany. Zdobędziemy najwyższą z nich – tepui Roraimę. Na szczycie ukarze nam się zaginiony świat, gdzie występują endemiczne gatunki roślin i zwierząt – świat, którego nikt z Was wcześniej nie widział. br/> Brazylia – ogromną część tego państwa zajmuje niedostępna i wilgotna kraina lasów deszczowych. W jej sercu, nad brzegami Amazonki, leży słynne miasto Manaus. Podróż statkiem do Letici, gdzie spotykają się granice Brazylii, Kolumbii i Peru, zajmuje ponad tydzień. Leżąc w hamaku na górnym pokładzie obserwujemy codzienne życie mieszkańców Amazonii – niewielkie wioski, pływające porty i fabryki lodu, wysłużone statki towarowe i pasażerskie oraz rybaków na wydrążonych z pnia drzewa canou. br/> Kolumbia to kraj, który zazwyczaj kojarzy się z kartelami narkotykowymi i krwawymi konfliktami. Rzeczywistość jest jednak inna. Podróżując po Kolumbii odkryjemy tętniącą życiem stolicę – Bogotę, bogatą kolonialną architekturę Cartageny – nigdy nie zdobytej fortecy. Będzie też okazja na odpoczynek na malowniczej plaży nad turkusowym morzem Karaibskim.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Informacje8 czerwca 2014, 15:00,

Smaki Piaseczna Mini Jarmark na Rynku w Piasecznie

W niedzielę 8 czerwca 2014 roku na rynku w Piasecznie odbędzie się mini jarmark Smaki Piaseczna, który będzie okazją do prezentacji piaseczyńskich firm z branży kulinarnej i żywnościowej. Odbędzie się on w trakcie jednego z cyklu koncertów Akcja rynek godz. 15:00. Mini jarmark rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do ok. godz. 18:00 na rynku przy Pl. Piłsudskiego w Piasecznie. Wstęp na koncert i jarmark wolny.

SMAKI PIASECZNA MINI JARMARK NA RYNKU

Mieszkańcom miasta i gminy Piaseczno, których serdecznie zapraszamy, zaprezentują się m.in. lokalne restauracje i punkty gastronomiczne (m.in. Restauracja Puławska 4, Czas na Sushi, Makarony i nie tylko, Zawrotnica, Pełny Brzuszek, Bazylia, Zacne Prosię, Stara Chata), a także sklep Palona Suszona, Przystanek Piekarnia Krzosek, Premium Rosa, Sklep Zielarsko-Medyczny Rydz czy sklep internetowy SmakiTurcji.pl, a także kilka innych. W trakcie koncertów lokalnych grup i wokalistów zaprezentują się także piaseczyńscy pszczelarze, którzy nie tylko opowiedzą o produkcji miodu od kuchni, ale też będzie możliwość nabycia wszelakich słodkości i innych pszczelich produktów prosto z ula.

W ramach części muzycznej imprezy na scenie przy fontannach wystąpią: Przedszkole Świat Bajek, Zespół Kłosowianki, Teatr „Szkoły Marzeń” – „Śpiąca Królewna” oraz Piaseczyńska Orkiestra Dęta.

Szczegółowych informacji o „Smakach Piaseczna” udziela Arkadiusz Strzyżewski, doradca burmistrza, tel. 22 70 17 682, strzyzewski@piaseczno.eu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie