Informacje17 maja 2017, 17:54,

Rozwijamy skrzydła Polski Lokalnej - debata pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Wczoraj w Piasecznie odbyła się debata społeczna w ramach projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej". Istotą projektu jest dialog nad sposobami zwiększenia zaangażowania mieszkańców w sprawy ich społeczności. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

ROZWIJAMY SKRZYDŁA POLSKI LOKALNEJ - DEBATA POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY

Piaseczno zostało wybrane jako jedno z 50 miast z Polski i jako pierwsze z trzech w województwie mazowieckim, gdzie odbędą się takie debaty. Ich podstawowym założeniem jest oddanie głosu mieszkańcom, liderom i instytucjom, które starają się działać na rzecz lokalnych wspólnot.

We wczorajszej debacie udział wzięli także piaseczyńcy policjanci, pod przewodnictwem z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie insp. Roberta Chmielewskiego.

Lokalne debaty są częścią projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej", realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Wnioski ze wszystkich majowych debat zostaną zebrane i przedstawione Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

Informacje20 maja 2017, 14:00,

Odstresuj się w Górze Kalwarii

20 maja 2017 roku o godz. 16.00 odbędzie się festiwal Odstresuj się w Górze Kalwarii. Miejsce: Rynek Miejski, Góra Kalwaria.

ODSTRESUJ SIĘ W GÓRZE KALWARII

Odstresuj się - to festiwal, podczas którego każdy może pozbyć się złych emocji i frustracji, rzucając talerzem o podłoże. Tłuczenie talerzy odbywać się będzie tylko w wyznaczonej do tego celu strefie i tylko pod nadzorem organizatorów. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy nie mogą wnosić na teren wydarzenia własnych przedmiotów do stłuczenia. Organizatorzy zapewniają okulary ochronne i zalecają do ubrania się w spodnie z długimi nogawkami i zakryte buty. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich