Informacje14 marca 2007, 00:00,

Rozstrzygnięte eliminacje konkursu recytatorskiego

W lutym informowaliśmy Was o rozpoczętych w Tarczynie eliminacjach gminnych konkursu recytatorskiego Radom-2007, które 8 marca 2007 roku zostały rozstrzygnięte. Do eliminacji zgłosiło się ponad 50 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych, z gimnazjów i tzw. "zerówka" z przedszkola. Jury w składzie: Anna Dziedzic - aktorka i Grażyna Ogonowska - animator kultury z R.C.K w Grójcu, oceniało uczestników za dobór repertuaru, dykcję i znajomość tekstu.

eliminacje konkursu recytatorskiego Radom-2007

Do dalszych Eliminacji Powiatowych, które odbędą się 14 marca w Grójcu można było zgłosić tylko 1 osobę w kategorii "0", 2 osoby w kategorii klasa I - VI oraz 2 osoby w kategorii gimnazjum.

Do Eliminacji Powiatowych jury wytypowało:
Klaudię Włodarczyk w kat. "0" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarczynie
Darię Śliwińską z klasy II
Marcina Galbarczyka z klasy VI
Pawła Studniarka z Gimnazjum w Pamiątce
Milenę Kaczmarek z Gimnazjum w Tarczynie

Ponadto nagrodzono i wyróżniono 10 osób, o których możecie przeczytać w informacji na oficjalnej stronie gminy Tarczyn (link na końcu informacji). Wszyscy otrzymali książki w podziękowaniu za uczestnictwo. Na stronie gminy możecie zobaczyć również zdjęcia z konkursu.

źródło: www.tarczyn.pl

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wytypowane osoby w dalszych eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego Radom-2007.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Tarczyn

Informacje14 marca 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr - wycieczka do zamku w Czersku

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem planowana jest wycieczka do zamku w Czersku. Czersk to jedna z najstarszych miejscowości Mazowsza wzmiankowana już XI wieku. W średniowieczu ważny gród handlowy i obronny, ośrodek władzy książęcej. Osadnictwo w Czersku sięga czasów Bolesława Śmiałego lub Władysława Hermana, czyli końca XI wieku. Więcej informacji o zamku w Czersku możecie przeczytać na stronie: zamkipolskie.com/czersk, a kilka zdjęć możecie zobaczyć na stronie: foto czersk.

Plany początkowe wycieczki Klubu Pędziwiatr dotyczyły wycieczki do Otwocka Wielkiego, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków Mazowsza. Na wyspie Rokola stoi trzykondygnacyjny późnobarokowy pałac projektu Tylmana z Gameren zbudowany na przełomie XVII i XVIII w., zaliczany dziś do zabytków I klasy. Do niedawna był letnią rezydencją Prezydenta Rzeczpospolitej. W związku z informacją w komentarzu Jacentego (jednego z organizatorów), wycieczka do Otwocka Wielkiego odbędzie się w późniejszym terminie.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Planowana trasa wycieczki:
Piaseczno - żabieniec - trakt warecki - Nowinki - Wojciechowie - Dobiesz - Baniocha -zielony szlak rowerowy do Góry Kalwari - Góra Kalwaria - Glinki - Kępa Nadbrzeska - Otwock Wielki.

Otowock Wielki - Kępa Nadbrzeska - Glinki - Góra Kalwaria - niebieski szlak rowerowy do Konstancina (Podłęcze, Cieciszew) - Chylice - Piaseczno.

Osoby zainteresowane wycieczką do zamku w Czersku, spotykają się w niedzielę, 18 marca 2007 (niedziela), o godzinie 11:00, pod GOSiR’em w Piasecznie przy ulicy Sikorskiego 20.

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
planowana trasa: mapa (.jpg)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno