Informacje16 kwietnia 2007, 00:00,

Rozrywka w Piasecznie - Centrum Rozwoju Dziecka Koala


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego staramy się opisywać i informować o ciekawych miejscach, które są godne Waszej uwagi. Otrzymaliśmy maila od czytelnika naszego serwisu, który polecił nam do opisania Centrum Rozwoju Dziecka Koala w Piasecznie, jako idealne miejsce na rozrywkę w Piasecznie dla naszych dzieci.

Centrum Rozwoju Dziecka Koala w Piasecznie to wyjątkowe miejsce rozrywki, gdzie dzieci nie tylko spędzą mile czas na sali zabaw, ale również pod opieką wykwalifikowanych pedagogów rozwiną swoje zdolności. Centrum Rozwoju Dziecka Koala to idealne miejsce na rozrywkę dla naszych dzieci. Takie możliwości daje sala zabaw ze zjeżdżalnią, basenem kulkowym, pochylniami i drabinkami. Tam także odbywają się urodziny. Animatorzy zamienią spotkanie rówieśników w turniej rycerski lub krainę magii.

Centrum Rozwoju Dziecka Koala   Centrum Rozwoju Dziecka Koala
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Sala zabaw w Centrum Rozwoju Dziecka Koala przeznaczona jest zarówno dla dzieci ośmioletnich jak i dla rocznych bobasków. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Mają konstrukcję z basenem piłkowym, zjeżdżalnią i "Małpim Gajem", gdzie starsze dzieci mogą się wyszaleć, ale także edukacyjne zabawki dla najmłodszych. Można zostawić pociechę pod czujnym okiem wykwalifikowanego opiekuna lub towarzyszyć mu w poznawaniu świata poprzez zabawę. Oprócz urodzin Centrum Rozwoju Dziecka Koala organizuje imprezy dla dzieci, np.: Mikołajki, bale karnawałowe, Dzień Dziecka.

Poniżej umieszczamy informacje, które wysłała nam w ramach uzupełnienia informacji właścicielka Koali: Ania Malec, której serdecznie dziękujemy za informacje i zdjęcia, które użyliśmy w informacji.

Centrum Rozwoju Dziecka KOALA w Piasecznie to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci nie tylko spędzą mile czas na sali zabaw, ale również pod opieką wykwalifikowanych pedagogów rozwiną swoje zdolności. Naszym celem jest dać dzieciom skrzydła, pozwolić, aby z nieporadnych gąsieniczek zamieniły się w motyle. Temu służy cały szereg zajęć, które oferujemy w naszym centrum.

Klub Malucha to przedpołudniowe zajęcia adaptacyjne dla dzieci powyżej dwóch lat, niechodzących do przedszkola. Pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci spędzą twórczo kilka godzin adaptując się do pracy i zabawy w grupie rówieśników. Oferujemy profesjonalną opiekę od godzinach od 10:00 do 14:00. Dzieci są podzielone na dwie grupy max. 10-osobowe (od 2 do 3 1/2 roku i powyżej 3 1/2 roku) i mają do dyspozycji dwie sale zajęć, salę zabaw wewnątrz obiektu, a także plac zabaw na zewnątrz. Zajęcia obejmują program przedszkolny, dostosowany do grupy wiekowej, zajęcia plastyczne i ruchowe, zajęcia teatralne, program "Klucz do uczenia się" (www.kluczdouczeniasie.pl) i zabawy z językiem angielskim. W czasie zajęć dzieci mają przerwę na drugie śniadanie oraz - przy ładnej pogodzie - na zabawę na dworze.

Pozostałe zajęcia w Koali: Angielski metodą Helen Doron wykorzystuje wczesną gotowość językową dziecka do opanowania języka obcego. Język obcy jest, więc przyswajany tak, jak język ojczysty. Klucz do uczenia się to oparta na pedagogice Wygotskiego nowatorska metoda pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, pobudzająca je do samodzielnego myślenia. ćwiczenia Dennisona to metoda, która pobudza półkule mózgowe do współpracy. Zajęcia teatralne, muzyczno-rytmiczne, plastyczne, ceramiczne pobudzą kreatywność dziecka i zbudują jego pewność siebie. Akademia Rodzica to cykl warsztatów dla rodziców, składający się z ośmiu spotkań.

Pozwólmy również naszym pociechom się wyszaleć. Takie możliwości daje im sala zabaw ze zjeżdżalnią, basenem kulkowym, pochylniami i drabinkami. Tam także odbywają się urodziny. Animatorzy zamienią spotkanie rówieśników w turniej rycerski lub krainę magii.

W ramach organizacji urodzin oddajemy do Państwa dyspozycji: salę zabaw z konstrukcją zabawową firmy FUNELEMENTS (zjeżdżalnia, drabinki, basen z kulkami, most wiszący). W sali tej animatorzy organizują konkursy i zabawy dla dzieci, a rodzice mogą napić się kawy w naszym minibarku; salę urodzinową, w której tort ze świeczkami czeka na jubilata, a smaczny poczęstunek na resztę gości; szatnię i dwie toalety oraz plac zabaw na zewnątrz, na którym również można się bawić przy ładnej pogodzie.

Dobrą zabawę zapewniają animatorki z przygotowaniem pedagogicznym, które czuwają nad całym przebiegiem urodzin. Animatorki malują buzie oraz przeprowadzają liczne konkursy i zabawy min. barwne i atrakcyjne dla dzieci zabawy z chustą Klanza. Urodziny urządzamy w piątki o 17:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 11:00, 14:00, 17:00, a w dni powszednie do wcześniejszego indywidualnego uzgodnienia. Na życzenie zapewniamy dodatkowe atrakcje np.: urodziny z udziałem zawodowego klowna. Urządzamy również "tematyczne" urodziny z motywem przewodnim. Na Urodzinach Magicznych zabawy i konkursy prowadzi Wróżka, która urządza również pokaz sztuczek magicznych. Na Urodzinach Rycerskich dzieci zmierzą się w walce na miękkie miecze z prawdziwym Rycerzem, spróbują swych sił w strzelaniu z łuku i nauczą się rycerskiego tańca w kręgu. Centrum Rozwoju Dziecka KOALA to miejsce stworzone dla Twojego dziecka. Zapraszamy!

Mapka dojazdu do Centrum Rozwoju Dziecka Koala
kliknij aby powiększyć mapkę

Centrum Rozwoju Dziecka Koala czynne jest w dni powszednie w godzinach 10:00-19:00, a w weekendy 11:00-19:00. Więcej informacji o miejscu rozrywki Koala możecie przeczytać na ich stronie internetowej: www.koala.com.pl

Centrum Rozwoju Dziecka Koala
ul. Zgoda 1 (w parku w centrum Piaseczna)
tel. 022 756 73 68
mail: biuro@koala.com.pl

Informacja: jeżeli na terenie powiatu piaseczyńskiego znajdują się ciekawe obiekty, miejsca, które warto opisać w naszym serwisie, to prosimy o poinformowanie nas o tym. Czekamy na Wasze maile: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje14 kwietnia 2007, 00:00,

Otwarty Turniej Szachowy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia 2007 roku, o godzinie 10:00, odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Kalwaryjskiej 3 w Górze Kalwarii (sala numer 36, na drugim piętrze).

Otwarty Turniej Szachowy w Górze Kalwarii

Zapisy na Turniej Szachowy rozpoczynają się od godziny 9:30. Kategorie: OPEN, chłopców szkół podstawowych, chłopców szkół ponadpodstawowych, dziewcząt. Turniej szachowy zostanie rozegrany systemem szwajcarskim, 9 rund, 15 minut dla zawodnika. Zapraszamy Was na Otwarty Turniej Szachowy w Górze Kalwarii.

źródłem informacji jest plakat: szachy.jpg
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie