Informacje4 marca 2007, 00:00,

Rozpoczęliśmy współpracę z RedTram News Search Engine

Rozpoczęliśmy współpracę z najbardziej znanym serwisem oferującym system informacyjno wyszukiwawczy: RedTram News Search Engine, który pozwala użytkownikowi szybko znaleźć w sieci najbardziej gorące informacje na każdy temat. RedTram jest wielojęzycznym systemem, który pozwala przeglądać zapowiedzi wiadomości po: angielsku, francusku, niemiecku, włosku, polsku, ukraińsku, hiszpańsku i rosyjsku.

Współpraca serwisu powiatu piaseczyńskiego z RedTram News Search Engine

RedTram jest najbardziej znanym nie tylko w Polsce agregatorem aktualności, dzięki czemu nasza współpraca z nimi sprawi, że większa ilość osób w Internecie będzie miała możliwość zapoznać się z informacjami dotyczącymi naszego powiatu. Wszystko po to, aby jak najlepiej promować nasz region w Internecie.

Nasze informacje wyświetlają się w części promującej informacje z województwa mazowieckiego: Województwo Mazowieckie, w podkategorii: życie społeczne. Bezpośredni dostęp do informacji pobieranych z naszego kanału RSS można znaleźć na podstronie: informacje powiat-piaseczynski.info.

Zachęcam do czytania informacji na naszej stronie powiatu piaseczyńskiego, oraz do przeglądania bezpośrednio informacji w serwisie RedTram: pl.redtram.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje2 marca 2007, 00:00,

Konkurs: Przywoływanie wiosny - Sztuka XXI wieku

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli organizuje konkurs plastyczny: Przywoływanie wiosny - Sztuka XXI wieku. Konkurs ma na celu rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Wprowadzeniem do konkursu powinna być lekcja poświęcona polskim obrzędom i zwyczajom, związanym z przywoływaniem wiosny. Uczestnicy konkursu powinni w oryginalny sposób zinterpretować dawne zwyczaje. Przedstawić je przez pryzmat sztuki XXI wieku. Prace plastyczne mogą przedstawiać np.: marzannę, gaik zielony, wiosenne zwierzęta, wiosenne rośliny.

W konkursie plastycznym "Przywoływanie wiosny - Sztuka XXI wieku", mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów leżących na terenie gminy Lesznowola. I kategoria wiekowa (klasy IV-VI szkoła podstawowa), II kategoria wiekowa (klasy I-III gimnazjum). Prace plastyczne, z wypełnioną metryczką (wg wzoru), należy dostarczyć do dnia 30 marca 2007 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli mieszczącego się przy ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola.

Dnia 4 kwietnia 2007 roku, zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Laureatów poinformujemy telefonicznie o terminie przekazania dyplomów i nagród.

Jury i kryteria oceny: Pracę oceni profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Jury przy ocenie prac uwzględni: interpretację tematu, oryginalność, technikę wykonania, staranność wykonania, kompozycje kolorystyczne, pomysłowe wykorzystanie materiałów. Przyjmowane będą tylko prace o wymiarach od 30cm do 80cm. Prace mogą być wykonane w technice przestrzennej: rzeźba, płaskorzeźba, collage oraz rysunek, obraz (akwarela, tempera, olej, wycinanka)

Nagrody:I miejsce klasy IV-VI szkoła podstawowa wakacyjny wyjazd na Warsztaty Artystyczne do Stronia Śląskiego w terminie 5-15 lipca 2007 r. z zespołem £adne Kwiatki. I miejsce klasy I -III gimnazjum wakacyjny wyjazd na Warsztaty Artystyczne do £ucznicy w ramach "Stypendium Twórczego dla Uzdolnionej Młodzieży z Mazowsza" w terminie 16-29 lipca 2007 r. II i III miejsce w obydwu kategoriach wiekowych cenne nagrody rzeczowe.

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Aleksandra Gąsowska: tel. 022 757 92 09, e-mail: ola.gasowska@gok-lesznowola.pl

źródło informacji: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli lesznowola.pl/gok (zakładka konkursy)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Lesznowola